Propozycje programowe BBC First na luty 2021

Ojciec Brown
Od soboty 5 lutego, godz. 18:35
Sezon 8 (10 odcinków)
Obdarzony niesamowitą detektywistyczną intuicją ojciec Brown powraca w ósmym sezonie serialu opartego na opowiadaniach G. K. Chestertona. Charyzmatyczny ksiądz wyjaśnia kryminalne zagadki, które zakłócają spokojne życie mieszkańców parafii Kembleford.
Tym razem bada sprawę śmierci ekscentrycznego pszczelarza i odkrywa mroczną tajemnicę pewnej wystawy sztuki. Interweniuje także, gdy uczestnicy spotkania rodziny pani McCarthy narażeni zostają na niebezpieczeństwo w związku z przepowiedniami wróżki. A kiedy Bunty posądzona zostaje o zabójstwo, ojciec Brown ściga się z czasem, by udowodnić jej niewinność.
 

Shakespeare i Hathaway: prywatni detektywi
Od czwartku 25 lutego, godz. 19:30
Sezon 3 (10 odcinków)
Perypetie przezabawnego duetu śledczego, który bada podejrzane sprawy mieszkańców turystycznego miasteczka Stratford-Upon-Avon – miejsca narodzin Williama Szekspira.
W trzecim sezonie detektywi Frank i Lu poznają tajemnicę starzejącej się gwiazdy sceny heavymetalowej. Przekonują się także, że Muzeum Szekspira kryje wiele mrocznych zagadek, a w lokalnym magazynie dywanów odgrywają się sceny rodem z „Króla Leara”.
Przestępstwa, oszustwa finansowe i korupcja to tylko niektóre z problemów zakłócających sielankową atmosferę miasta. Witamy w mieście narodzin słynnego barda.
 

MotherFatherSon
Od poniedziałku 15 lutego, godz. 22:30
Sezon 1 (8 odcinków)
Richard Gere w pierwszej serialowej roli po 30 latach nieobecności na szklanym ekranie. Max jest wpływowym właścicielem ogromnego imperium medialnego. Jego bronią jest informacja. Zna ciemne sekrety wielu wysoko postawionych osobistości ze świata biznesu i polityki, bez skrupułów korzysta z tej wiedzy. Jego syn Caden jest z kolei najmłodszym w dziejach redaktorem naczelnym „The National", jednej z gazet Maxa. Ciężar odpowiedzialności oraz nieustanne próby sprostania wysokim wymaganiom ojca wpędzają go w świat narkotyków oraz anonimowego seksu. W wyniku prowadzenia takiego stylu życia Caden doznaje ciężkiego udaru. Nagle staje się bezbronnym dzieckiem potrzebującym pomocy żyjących w separacji rodziców. Dla Kathryn jest to szansa na ponowne porozumienie się ze zdominowanym przez ojca synem. Gdy między Maxem a Kathryn rozgrywa się walka o duszę Cadena, w kraju rozpoczyna się bezwzględna walka polityków o duszę narodu...
 

Top of the Lake
Od niedzieli 7 lutego, godz. 21:30
Sezon 1 (6 odcinków)
Wspólne dzieło pisarki i reżyserki Jane Campion oraz producentów Oskarowego filmu „Jak zostać królem". Top of the Lake to posępna, tajemnicza opowieść osadzona na nowozelandzkiej prowincji. W obsadzie występują m.in. Elisabeth Moss, David Wenham, Peter Mullan oraz Holly Hunter.
12-letnia dziewczynka chce popełnić samobójstwo w tajemniczym jeziorze. To Tui Mitcham, córka miejscowego barona narkotykowego, Matta Mitchama, i jego trzeciej żony, tajlandzkiej barmanki. Okazuje się, że dziewczynka jest w piątym miesiącu ciąży, jednak nie chce zdradzić, kim jest ojciec dziecka. Po przesłuchaniu nagle znika w tajemniczych okolicznościach. Do zbadania sprawy wezwana zostaje odważna, choć niedoświadczona, młoda detektyw Robin Griffin. Po krótkim czasie zaczyna sobie zdawać sprawę, że znalezienie zaginionej staje się jej obsesją, ponieważ jest poszukiwaniem samej siebie sprzed wielu lat. Historia Tui ponownie wprowadza do życia Robin dwóch mężczyzn z przeszłości. Są to jej były chłopak Johnno, syn Matta Mitchama, oraz Al Parker, kolega detektyw, jednocześnie mentor, który od dawna zna Robin i jej rodzinę. Z biegiem śledztwa główna bohaterka odkrywa tajemnice z przeszłości swojej oraz rodzinnego miasteczka.
„Top of the Lake” to wielokrotnie wyróżniana przez krytyków mroczna opowieść o szczęściu, którego poszukiwanie odkrywa swoją ciemną stronę.