Nowy podpis elektroniczny ze zdalną weryfikacją tożsamości – SIGNIUS jest już online

SIGNIUS to nowoczesna platforma do zdalnego podpisywania dokumentów zgodnie z eIDAS dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Usługa jest dostępna w 3 językach – polskim, angielskim i niemieckim, na teranie całej Unii Europejskiej i UK.
Dzięki strategicznej współpracy z partnerami do zdalnej identyfikacji, SIGNIUS zapewnia jednorazową weryfikację tożsamości każdego nowego użytkownika, gwarantując wiarygodność i pełne bezpieczeństwo usługi oraz z góry eliminując potencjalne fraudy.

W szczególności w okresie pandemii zdalne nawiązywanie relacji biznesowych, w tym podpisywanie umów oraz weryfikacja tożsamości na odległość to dla wielu firm praktycznie już nie tylko wybór, lecz konieczność.

Podpis nawet w 1 minutę
Po założeniu konta i przejściu obowiązkowej, jednorazowej weryfikacji tożsamości – np. za pomocą wideo weryfikacji lub poprzez bankowość elektroniczną - użytkownik może podpisać wiele dokumentów jednocześnie. Dzięki prostocie i intuicyjności rozwiązania, umowy można podpisać nawet w 1 minutę. SIGNIUS umożliwia także podpisywanie jednego dokumentu przez wiele osób oraz ustalanie kolejności podpisujących. To duże ułatwienie w prowadzeniu biznesu.

- Nasza platforma umożliwia podpisywanie dokumentów całkowicie online, zgodnie z eIDAS, w pełni prawomocnie - z każdego miejsca, bez dodatkowych urządzeń, takich jak czytniki czy karty oraz bez konieczności instalowania aplikacji. Dzięki szybkiemu oraz uproszczonemu procesowi finalizacji umów z natychmiastową zdalną weryfikacją tożsamości, nasi użytkownicy mogą liczyć na wyższą konwersję sprzedaży w transakcjach B2C czy B2B - mówi Jack Piekarski, CEO SIGNIUS S.A.

Elastyczność rozwiązania i dostępne modele

SIGNIUS to platforma dedykowana zarówno relacjom C2C, B2B, jak i B2C.

Dla użytkowników indywidualnych i małych firm, które chcą podpisywać dokumenty szybko, wygodnie i bezpiecznie jest dostępna usługa w chmurze – wystarczy wejść na stronę www.signius.eu i założyć konto. Po wstępnej weryfikacji tożsamości umowy można podpisać nawet w 1 minutę.

Dla firm średniej wielkości SIGNIUS oferuje integrację przez API.

Z kolei do dużych organizacji skierowana jest wersja Enterprise – oferowana w różnych opcjach wdrożenia: usługi SaaS/Cloud, hybrydowej lub lokalnej konfiguracji (on-premise). Można ją zintegrować z systemami obiegu dokumentów np. ECM, DMS i BPM. W ramach tego modelu SIGNIUS oferuje dopasowanie brandingu platformy do wymagań klienta.

Więcej na temat usługi można przeczytać na stronie www.signius.eu
Tam też można zamówić bezpłatne niezobowiązujące DEMO rozwiązania, jak i założyć bezpłatne konto na platformie i korzystać z nowego podpisu elektronicznego.