Kancelaria Kochański Zięba i Partnerzy otworzy największe biuro prawne w Krakowie

Kancelaria Kochański Zięba i Partnerzy (KZP) wkrótce przeniesie swój dotychczasowy oddział w Krakowie do nowego biura przy ul. Pilotów 2E. W wynajętych przez KZP lokalach o łącznej powierzchni ponad 1400 m2, które stanowiły będą największe w tym mieście biuro firmy prawniczej, pracować może ponad 100 prawników oraz personel pomocniczy.

 KZP podpisała umowę najmu rozpoczęły się już prace wykończeniowe. Łącznie, w głównej siedzibie KZP mieszczącej się przy pl. Piłsudskiego 1 w bud. Metropolitan w Warszawie oraz w nowym oddziale w Krakowie będzie pracować ponad 190 prawników.

„Decyzję o przeprowadzce w Krakowie do znacznie większego biura podjęliśmy z wielu przyczyn. Po pierwsze, uczyniliśmy to odpowiadając na potrzeby klientów. Z rozmów z nimi jasno wynika, że utrzymanie kosztów obsługi prawnej na rozsądnym poziomie ma ogromne znaczenie. Dodatkowo, krakowski Uniwersytet Jagielloński jest źródłem młodych, świetnie wykształconych i utalentowanych prawników. Dzięki temu, że część kadr będzie zatrudniona w Krakowie, jesteśmy w stanie obniżyć koszty ogólne firmy. Oszczędności te będą odczuwalne dla klientów, gdy w naszym małopolskim biurze zaczniemy realizować bardziej czasochłonne zadania z zakresu obsługi prawnej.

Jednym z kluczowych dla KZP sektorów będą w przyszłości Nowe Technologie. Kraków jest najważniejszym w Polsce ośrodkiem skupiającym start-upy technologiczne, a także w szybkim tempie staje się środkowoeuropejską stolicą tego rodzaju przedsięwzięć. Wierzymy, że zlokalizowanie naszej Praktyki Nowych Technologii w samym centrum zagłębia technologicznego, pozwoli nam na zdobycie tego obiecującego rynku. Dodatkowo Dział Infrastruktury i Budownictwa, kierowany przez Partnera Pawła Gunię, zostanie podzielony pomiędzy Warszawę i Kraków, dzięki czemu uzyska szerszy zasięg oraz będzie bliżej obsługiwanych przez kancelarię projektów. Gdy weźmie się pod uwagę wszystkie czynniki, przeprowadzka do znacznie większego biura w Krakowie wydaje się słusznym rozwiązaniem i jest zgodna ze strategią dążenia do osiągnięcia pozycji najbardziej wyróżniającej się polskiej kancelarii prawnej.”- wyjaśnił  Adam Piwakowski, Szef Działu Współpracy Międzynarodowej i Strategii w kancelarii Kochański Zięba i Partnerzy.

Kancelaria Kochański Zięba i Partnerzy świadczy pełen zakres usług prawnych dla biznesu. Firma została założona w 1998 roku przez mecenasa Piotra Kochańskiego. Obecnie zespół składa się z ponad 80 prawników: adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, rzeczników patentowych i aplikantów, którzy współpracują ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Lublinie. Zespół dysponuje specjalistyczną wiedzą prawniczą i doświadczeniem oraz znajomością rynku i potrzeb poszczególnych branż. Posiada bogatą praktykę w zakresie doradztwa podmiotom z sektora Energetyki i Ochrony Środowiska; Infrastruktury i Budownictwa; Nieruchomości; Usług Finansowych; Nowych Technologii; Przemysłu Farmaceutycznego i Ochrony Zdrowia; Mediów;  Obronnego i Lotnictwa oraz FMCG, Handlu Detalicznego i Motoryzacyjnym.Firma zajmuje od lat czołowe pozycje w rankingach prawniczych i jest rekomendowana jako wiodący specjalista w wielu dziedzinach prawa przez prestiżowe magazyny, takie jak Chambers & Partners, Legal 500 EMEA, PLC Which Lawyer, European Legal Experts, IFLR1000. Dzięki sieci biur w Polsce oraz współpracy z wiodącymi  zagranicznymi i międzynarodowymi firmami prawniczymi  KZP zapewnia klientom pełne wsparcie zarówno w projektach lokalnych, jak i międzynarodowych.

Keywords Kraków, biuro, Kochański Zięba i Partnerzy