Kancelaria DLA Piper z nowym senior associate w praktyce ds. prawa pracy

Z początkiem stycznia br. do zespołu kancelarii DLA Piper dołączyła adwokat Weronika Papucewicz na stanowisko senior associate w praktyce ds. prawa pracy.

Weronika Papucewicz specjalizuje się w indywidualnych i zbiorowych stosunkach pracy, ochronie danych osobowych oraz sprawach z zakresu antydyskryminacji. Wspiera pracodawców we wszystkich etapach zatrudniania i rozwiązywania umów z pracownikami. Weronika doradza podmiotom wchodzącym na polski rynek, w szczególności tym z branży usług biznesowych (SSC/BPO). Uczestniczy w procesach restrukturyzacji zatrudnienia, derekrutacji i zwolnień grupowych, w tym prowadzi negocjacje ze związkami zawodowymi. Zajmuje się aspektami pracowniczymi przy transakcjach fuzji i przejęć. Reprezentuje pracodawców w sporach sądowych dotyczących mobbingu i dyskryminacji. Dzięki swojej wiedzy z zakresu HR doradza klientom również w aspektach zawiązanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim.

Doświadczenie biznesowe, praca naukowa, a także działalność pro bono Weroniki została doceniona przez środowisko prawnicze, co znalazło odzwierciedlenie w przyznanym jej wyróżnieniu Rising Star w rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz Wolters Kluwer. Przed dołączeniem do DLA Piper Weronika Papucewicz była m.in. szefem praktyki prawa pracy w CDZ Legal Advisors. Weronika na co dzień współpracuje z Polskim Towarzystwem Prawa Antydyskryminacyjnego.

"Weronika Papucewicz wnosi do naszego zespołu bardzo cenną znajomość sektora BPO/SSC, co jest doskonałym uzupełnieniem kompetencji naszego zespołu. Z jej szerokiego doświadczenia skorzystają przede wszystkim nasi aktualni, jak i nowi klienci", mówi Agnieszka Lechman-Filipiak, partner kierująca praktyką ds. prawa pracy.

Praktyka prawa pracy kancelarii DLA Piper skupia 6 prawników z szerokim doświadczeniem w zagadnieniach prawa pracy, zarówno indywidualnego, jak i zbiorowego. Szefowa praktyki Agnieszka Lechman-Filipiak jest rekomendowana przez międzynarodowe rankingi m.in. Chambers Europe i Legal 500.

Keywords DLA PIPER