Kancelaria CMS z nowym liderem zespołu regulacyjnego ds. sektora finansowego

Warszawa, 3 czerwca 2019 r. Kancelaria CMS wzmacnia ofertę dla sektora finansowego, powiększając zespół regulacyjny działający w ramach praktyki bankowości i finansów.

Z początkiem czerwca br. jako lider zespołu regulacyjnego ds. sektora finansowego do kancelarii dołączył Marek Trzos – Rastawiecki, radca prawny z blisko 16-letnim doświadczeniem w doradztwie regulacyjnym w sektorze finansowym.

Marek Trzos – Rastawiecki specjalizuje się w zagadnieniach regulacyjnych oraz związanych z zawieraniem transakcji pochodnych. Przez ostatnie 15 lat z ramienia międzynarodowych kancelarii doradzał na rzecz polskich i zagranicznych banków w zakresie regulacji bankowych oraz inwestycyjnych, transakcji na pochodnych instrumentach finansowych oraz prawa rynków kapitałowych. Przeprowadzał w bankach oraz domach maklerskich wdrożenia regulacji MiFID, MiFID 2 oraz EMIR. Jego doświadczenie obejmuje także doradztwo dla funduszy inwestycyjnych.

Od 2007 r. związany był z kancelarią Dentons, w latach 2003-2007 z Clifford Chance.

Jako counsel w kancelarii CMS, Marek Trzos-Rastawiecki będzie rozwijał ofertę doradztwa regulacyjnego w ramach zespołu bankowości i finansów kierowanego przez Michała Mężykowskiego. Zespół ten liczy obecnie 22 prawników specjalizujących się w doradztwie na rynku finansowym, w szczególności w finansowaniu akwizycyjnym, korporacyjnym, a także finansowaniach na rynku nieruchomości, finansowaniu eksportu oraz finansowaniu typu project finance. Ponadto doświadczenie zespołu obejmuje doradztwo w zakresie emisji obligacji, przy nabywaniu portfeli wierzytelności, restrukturyzacjach oraz w aspektach regulacyjnych.

Keywords CMS