Kancelaria CMS wzmacnia zespół podatkowy nowymi prawnikami i ofertę usług doradztwa podatkowego

Kancelaria CMS wzmacnia ofertę usług związanych z reprezentowaniem klientów w postępowaniach podatkowych i karno-skarbowych, oraz w zakresie cen transferowych, powiększając zespół o trzech doświadczonych ekspertów.

„Od lat zapewniamy najwyższej jakości usługi doradcze, które pozwalały klientom uniknąć wielu ryzyk podatkowych, a tym samym długotrwałych postępowań podatkowych i karno-skarbowych. Teraz – kiedy rośnie zmienność otoczenia prawnego i liczba prowadzonych postępowań- nasi klienci otrzymują rozszerzony zespół skutecznych prawników, który będzie na większą skalę reprezentował spółki przed organami podatkowymi. Pragniemy także zaoferować szersze wsparcie w zakresie podatkowych aspektów fuzji i przejęć oraz cen transferowych i w tym kierunku rozwijamy nasz zespół" - podkreśla Andrzej Pośniak, partner zarządzający praktyką podatkową CMS w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.  

Na czele zespołu postępowań podatkowych w ramach praktyki podatkowej CMS stanęła Paulina Karpińska – Huzior, która dołączyła do kancelarii w maju br. Paulina jest doradcą podatkowym i adwokatem z 10-letnim doświadczeniem w reprezentowaniu klientów w postępowaniach podatkowych przed organami administracji i sądami administracyjnymi oraz w postępowaniach karnych skarbowych przed organami ścigania i sądami powszechnymi. Zespół postępowań podatkowych będzie blisko współpracował z prawnikami CMS specjalizującymi się w sprawach karnych i postępowaniach gospodarczych. Paulina reprezentowała w postępowaniach podatkowych i sądowo-administracyjnych klientów z różnych branż, w tym wiodące na rynku spółki farmaceutyczne, banki, spółki energetyczne, producentów samochodów osobowych, spółki przemysłu ciężkiego, producentów odzieży, deweloperów, spółki paliwowe, a także osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Wcześniej związana m.in. z Chadbourne & Parke oraz kancelarią Radzikowski, Szubielska & Wspólnicy.  Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego i innych zobowiązań publicznoprawnych.  Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowe studia z Rachunkowości i Finansów Uniwersytetu Warszawskiego.

W ostatnim czasie kancelaria CMS pozyskała także Małgorzatę Sajkiewicz, która od dziecięciu lat specjalizuje się w obsłudze podatkowej i prawnej transakcji M&A, doradztwie prawnym i podatkowym przy restrukturyzacjach struktur korporacyjnych, a także w planowaniu podatkowym na poziomie polskim i międzynarodowym. Wieloletnie doświadczenie Małgorzaty obejmuje także doradztwo w zakresie prawnie i podatkowo efektywnych struktur i modeli prowadzenia działalności operacyjnej, podatkowych aspektów wynagradzania kadry zarządzającej i pracowników oraz reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi oraz przed sądami administracyjnymi w sprawach podatkowych. Prowadziła projekty m.in. dla IKEI, Parker Hannifin, grupy Emperia, Pierre Fabre, Scandit. Małgorzata zajmuje się też doradztwem na rzecz zamożnych klientów indywidualnych. Ponadto, zarządzała i prowadziła wiele projektów dla klientów z krajów niemieckojęzycznych. Przed dołączeniem do CMS pracowała w wiodących międzynarodowych kancelariach prawnych, w tym m.in w White & Case i Eversheds, gdzie w ramach German Desk, specjalizowała się w obsłudze klientów niemieckojęzycznych. Jest adwokatem i absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, Szkoły Głównej Handlowej a także Ludwig-Maximilians-Universität w Monachium San Jose State Universityw Californii, Humboldt-Univeristät w Berlinie oraz Szkoły Prawa Angielskiego i Europejskiego przy University of Cambridge. Należy do Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Prawników. Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego, w tym Global Tax Guide Bloomberg'a.

Zespół podatkowy CMS powiększył się także o Radosława Byczyka, który od blisko 8 lat doradza największym polskim i międzynarodowym grupom kapitałowym w obszarze cen transferowych. Wraz z innymi członkami zespołu podatkowego CMS, Radek będzie wspierał klientów w zakresie cen transferowych. Specjalizuje się w tworzeniu oraz opiniowaniu międzynarodowych struktur podatkowych, w tym modeli cen transferowych dla transakcji realizowanych przez podatników, a także opracowywaniu polityk cen transferowych. Radek posiada również bogate doświadczenie w zakresie przygotowywania dokumentacji cen transferowych oraz analiz porównawczych (w swojej dotychczasowej karierze przygotował kilkaset dokumentacji oraz analiz dla zróżnicowanych typów transakcji). Przed rozpoczęciem współpracy z CMS pracował zarówno w polskich firmach doradczych, jak również międzynarodowych, należących do tak zwanej „Wielkiej czwórki".  

Dwunastoosobowa praktyka podatkowa CMS zarządzana przez ostanie 2 lata przez Andrzeja Pośniaka, partnera i doradcę podatkowego, jest jednym z największych zespołów prawników podatkowych funkcjonujących w ramach międzynarodowych kancelarii na polskim rynku.  Prawnicy podatkowi CMS wspierają klientów w pełnym zakresie doradztwa podatkowego, w tym m.in. w zagadnieniach związanych z cenami transferowymi, podatkiem VAT, CIT, PIT, w zakresie kontroli i postępowań podatkowych, aspektów podatkowych struktur joint venture/konsorcjum, planowania podatkowego i korporacyjnego na potrzeby transakcji międzynarodowych, restrukturyzacji firm międzynarodowych, jak również transakcji połączeń i przejęć. Praktyka podatkowa CMS wspiera również inne zespoły kancelarii ekspertyzą podatkową, ale przede wszystkim posiada własne bogate doświadczenie i historię unikalnych w skali naszego rynku projektów, z których większość to zlecenia pozyskane niezależnie od prac wykonywanych przez inne zespoły kancelarii.  Doświadczenie zespołu obejmuje także doradztwo dla inwestorów zagranicznych planujących nowe inwestycje w Polsce i w Europie Środkowo – Wschodniej oraz doradztwo prawno–podatkowe w transakcjach M&A zarówno po stronie kupujących, sprzedających, jak i firm ubezpieczeniowych (W&I) zapewniających zabezpieczenie ryzyk w transakcjach M&A.

Keywords CMS