Kancelaria CMS wzmacnia praktykę energetyki i projektów infrastrukturalnych

Od początku lipca br. do grona partnerów kancelarii CMS dołączył Łukasz Szatkowski, który wzmocni zespół energetyki i projektów infrastrukturalnych ponad piętnastoletnim doświadczeniem w doradztwie transakcyjnym, projektowym i regulacyjnym dla międzynarodowych i polskich przedsiębiorstw energetycznych.


Jako piąty partner w zespole energetyki i infrastruktury wraz z Marcinem Bejmem, Piotrem Ciołkowskim, Igą Lis i Tomaszem Minkiewiczem będzie odpowiedzialny za rozwój oferty, usług i zespołu doradzającego klientom z sektora energetycznego.

„Doświadczenie Łukasza w pracy z międzynarodowymi koncernami energetycznymi oraz zagranicznymi inwestorami doskonale uzupełnia ekspertyzę naszego zespołu, który od wielu lat wskazywany jest jako wiodący doradca prawny dla sektora energetycznego na naszym rynku. Łukasz dołączy do mocnego i licznego zespołu bardzo doświadczonych prawników, wyróżnionego ostatnio tytułem lidera rynku w kategorii „prawo energetyczne” w rankingu Rzeczpospolitej” - podkreśla Tomasz Minkiewicz, partner kierujący praktyką energetyki i infrastruktury w kancelarii CMS.

Łukasz Szatkowski specjalizuje się w prawie energetycznym, cywilnym oraz handlowym. Przez ostatnie piętnaście lat związany był z Weil, Gotshal & Manges, gdzie współkierował praktyką energetyki i infrastruktury warszawskiego biura kancelarii. W ostatnich latach wspierał klientów przede wszystkim w zakresie transakcji dokonywanych zarówno w segmencie energetyki konwencjonalnej, jak i odnawialnej. Pracował m.in. przy akwizycjach i połączeniach dotyczących Grupy PGG, LOTOS oraz innych podmiotów, dokonanych przez Grupę ČEZ, PGE, PKN ORLEN, TAURON oraz międzynarodowe fundusze infrastrukturalne czy niedawnym przejęciu Terminala Kontenerowego DCT przez PSA, PFR i IFM. Doświadczenie w zakresie M&A skutecznie łączy z doradztwem w zakresie wsparcia inwestorów przy rozwoju projektów energetycznych, w tym m.in. doradza przy budowie elektrowni konwencjonalnych, elektrowni opartych o źródła odnawialne czy projektach poszukiwawczo-rozpoznawczych w obszarze zasobów naturalnych. Jego specjalizacja obejmuje także doradztwo w zakresie restrukturyzacji projektów infrastrukturalnych oraz realizacji projektów dotyczących paliw płynnych, a także gazu.  

„Wzmocnienie zespołu energetycznego jest kolejnym elementem strategii rozwoju tej praktyki. Mamy nadzieję, że dołączenie Łukasza, cenionego eksperta w sektorze energetycznym, pozwoli nam poszerzyć zarówno bazę klientów kancelarii, jak i ofertę dla spółek działających na tym rynku”  - podkreśla Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS w Polsce.

Łukasz Szatkowski jest rekomendowany w międzynarodowych rankingach prawniczych Chambers & Partners, Legal 500 oraz IFLR1000 jako jeden z najlepszych specjalistów w Polsce w kategorii energetyka i zasoby naturalne. Jest radcą prawnym, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zespół energetyki i projektów infrastrukturalnych CMS liczy obecnie 25 prawników. Praktyka energetyczna od wielu lat wskazywana jest w najwyższej kategorii w międzynarodowych rankingach Chambers & Partners, Legal 500 oraz IFLR1000. Zespół energetyczny uznawany jest także za lidera rynku w kategorii „prawo energetyczne” w rankingu kancelarii prawniczych dziennika „Rzeczpospolita”. Tomasz Minkiewicz, partner w zespole energetycznym, od lat kwalifikowany jest przez Chambers & Partners do najwyższej grupy Band 1 w ramach nominacji indywidualnych w kategorii „energetyka i zasoby naturalne”, a Piotr Ciołkowski, partner w zespole energetycznym, w 2019 roku został zakwalifikowany do grupy Band 4 w tej samej kategorii. Praktyka infrastruktury i finansowania projektów, zarządzana przez partnera Marcina Bejma, lidera polskiego rynku usług prawnych w zakresie doradztwa przy projektach infrastrukturalnych (Band 1), w 2019 roku została zakwalifikowana przez Chambers & Partners do grupy Band 1 w kategorii doradztwa w zakresie projektów infrastrukturalnych. Ponadto, w regionie Europy Środkowo – Wschodniej, CMS uznawana jest przez Chambers & Partners za firmę z pierwszej grupy rekomendowanych doradców (Band 1) w kategorii „projekty i energetyka”.

Keywords kancelaria CMS