Kancelaria CMS rozszerza praktykę bankowości

Kancelaria CMS wzmacnia praktykę bankowości i finansów, pozyskując Ilonę Fedurek, prawnika i adwokata z ponad 10-letnim doświadczeniem w zakresie finansowania transakcji oraz doradztwa dla sektora bankowego.

Jako counsel Ilona Fedurek będzie w dalszym ciągu rozwijać usługi finansowania transakcji, ze szczególnym uwzględnieniem projektów akwizycyjnych oraz projektów nieruchomościowych.

Przez ostanie dziesięć lat Ilona Fedurek prowadziła wiele międzynarodowych i polskich transakcji kredytowych, finansowania transakcji nabycia przedsiębiorstw oraz nieruchomości (w tym hoteli, centrów handlowych oraz biurowców), a także finansowania korporacyjnego. Posiada także doświadczenie w finansowaniu dużych projektów inwestycyjnych (project finance), w tym m.in. uczestniczyła w procesie inwestycyjnym dotyczącym finansowania eksploatacji złoża B8 na Bałtyku.

Specjalizuje się również w doradztwie dla instytucji finansowych w związku z nabyciem akcji, outsourcingu usług bankowych.  

Przez ostatnie 10 lat związana z międzynarodową kancelarią White & Case, pracowała także w londyńskim biurze tej kancelarii. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskim.  

„Ilona wzmocni polski zespół bankowości swoją wiedzą i doświadczeniem, a tym samym naszą ofertę dla klientów w Polsce i w regionie Europy Środkowo – Wschodniej. Rozwój warszawskiej praktyki bankowości i finansów jest potwierdzeniem naszych planów dalszego wzrostu w zakresie wszystkich głównych obszarów specjalizacji zespołu czyli na rynku usług finansowania transakcji akwizycyjnych, finansowania projektów nieruchomościowych, finansowania projektów oraz eksportu, a także usług regulacyjnych oraz restrukturyzacyjnych"– mówi Mark Segall, partner zarządzający zespołem bankowości i finansów w Polsce oraz regionie Europy Środkowo – Wschodniej.

Praktyka bankowości i finansów licząca 20 prawników, uznawana jest za jeden z wiodących zespołów w zakresie doradztwa transakcyjnego i regulacyjnego dla sektora bankowego w Polsce. Prawnicy CMS pracowali w ostatnim czasie m.in. przy tak prestiżowych projektach na polskim rynku jak finasowanie nabycia sklepów Żabka Polska przez CVC czy finasowaniu nabycia większościowego pakietu akcji Wirtualnej Polski S.A. Na rynku nieruchomościowym zespół CMS pracował ostatnio m.in. na rzecz funduszu inwestycyjnego Pradera w związku z nabyciem od Ikea Centres aktywów w Polsce i w Czechach czy przy nabyciu Hotelu Sheraton Grand Kraków przez fundusz inwestycyjny Invesco. Prawnicy CMS byli także zaangażowani w jedną z największych w ostatnim czasie restrukturyzacji w Polsce, dotyczącą Grupy Kopex. Co więcej, był to jeden z największych i pierwszych projektów restrukturyzacyjnych prowadzonych na naszym rynku, po wejściu w życie istotnych zmian prawa upadłościowego i nowego prawa restrukturyzacyjnego.

Keywords CMS