Kancelaria CMS doradza przy transakcji na rynku usług IT

Kancelaria CMS doradza Solid Brain sp. z o.o. oraz jej udziałowcom przy transakcji zbycia większościowego pakietu udziałów na rzecz IT Kontrakt sp. z o.o., spółki należącej do portfela funduszy Oaktree Capital Management oraz Cornerstone Partners.

Działalność biznesowa krakowskiego Solid Brain koncentruje się na zapewnianiu wyspecjalizowanych zespołów inżynierów software’owych oraz specjalistów w zakresie projektowania, zarządzania i tworzenia oprogramowania na zlecenie dużych firm międzynarodowych w modelu outsourcingowym.

Solid Brain dołączy do platformy IT stworzonej przez Oaktree Capital Management oraz Cornerstone Partners. Inwestycja w Solid Brain stanowi kolejny krok w kierunku budowy europejskiej grupy kapitałowej specjalizującej się w outsourcingu specjalistów IT. Już w 2017 r. fundusze Oaktree Capital Management oraz Cornerstone Partners nabyły spółkę IT Kontrakt, tworząc podstawy do rozwoju platformy IT, m.in. w drodze dalszych fuzji i przejęć.   Wówczas prawnicy z warszawskiego zespołu CMS uczestniczyli w transakcji doradzając Work Service S.A. w procesie sprzedaży IT Kontrakt.

„Szeroko pojęta branża outsourcingu IT od lat pozostaje bardzo atrakcyjnym segmentem na polskim rynku transakcyjnym. Widzimy dużą aktywność w tym obszarze ” – podkreśla Rafał Kluziak, counsel prowadzący transakcję z ramienia kancelarii CMS. „Znajomość branży i doświadczenie z wcześniejszych przejęć w tym sektorze pozwala znacząco usprawnić proces negocjacji czy strukturę transakcji, a tym samym pozytywnie wpłynąć na czas trwania i wysokość kosztów przedsięwzięcia” – dodaje.

Przy transakcji pracuje zespół w składzie Rafał Kluziak, counsel i adwokat, Jakub Szczygieł, prawnik, oraz Joanna Białoskórska, prawnik. Nadzór partnerski sprawuje Jakub Marcinkowski, partner w praktyce transakcji i prawa spółek. 

Keywords CMS