Kancelaria CMS doradza na rzecz mBanku przy sprzedaży mLocum

Kancelaria CMS doradza na rzecz mBanku przy sprzedaży 79,99% akcji mLocum S.A., spółki specjalizującej się w realizacji projektów mieszkaniowych oraz zarządzaniu nieruchomościami.

Nowym większościowym akcjonariuszem mLocum będzie Archicom S.A., deweloper realizujący projekty mieszkaniowe, obiekty postindustrialne oraz inwestycje z sektora premium.

Prace zespołu CMS kierowanego przez Błażeja Zagórskiego, counsela i radcę prawnego z Departamentu Transakcji i Prawa Spółek obejmowały wsparcie mBanku na wszystkich etapach transakcji w zakresie prawnym i podatkowym, w tym przy sporządzeniu projektów i negocjacjach kluczowych umów.

„Transakcja ta jest kolejnym przykładem konsolidacji dokonywanej w sektorze deweloperskim. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wesprzeć mBank przy tym projekcie” - powiedział Błażej Zagórski.

W skład zespołu CMS weszli prawnicy transakcyjni: starsi prawnicy i adwokaci Julita Mazurkiewicz i Grzegorz Pączek, prawnik Małgorzata Wdowczyk oraz Piotr Przybylski, adwokat i prawnik z zespołu nieruchomościowego kancelarii, a także Łukasz Dynysiuk, counsel specjalizujący się w doradztwie podatkowym, który odpowiada również za relacje z klientem. 

Keywords CMS