Kamil Szymański nowym dyrektorem działu powierzchni magazynowych i przemysłowych w Savills

Kamil Szymański awansował na stanowisko dyrektora działu powierzchni magazynowych i przemysłowych w firmie doradczej Savills. W najbliższym czasie planowana jest dalsza rozbudowa struktur zespołu, w ramach której w ostatnim czasie do działu dołączyła już Aneta Kaszowicz-Pająk.

„Rynek magazynowy niezmiennie pozostaje jednym z kluczowych obszarów biznesowych, w których Savills chce się rozwijać jako firma. Kamil dołączył do nas jako jeden z pierwszych pracowników w momencie, w którym dwa i pół roku temu rozpoczęliśmy świadczenie usług w tym sektorze, i od początku aktywnie budował rozpoznawalność marki Savills na nowym rynku. Jestem przekonany, że w wyniku planowanych przez nas wzmocnień i kontynuowania strategii rozwoju działu będzie on z sukcesami realizować się w nowej roli” – mówi Tomasz Buras, CEO Savills w Polsce.

Kamil Szymański pierwsze kroki w branży TSL stawiał 15 lat temu w firmie DHL. Następnie swoją wiedzę z zakresu logistyki zgłębiał w TNT, odpowiadając za współpracę z kluczowymi klientami firmy. Przed dołączeniem do Savills pełnił rolę menadżera ds. rozwoju biznesu w dziale powierzchni magazynowych w JLL. Od listopada 2016 r. jako Associate Director w Savills obsługiwał transakcje najmu, skupiając się głównie na współpracy z klientami z branży logistycznej. Obejmując stanowisko dyrektora zespołu powierzchni magazynowych i przemysłowych od maja 2019 r. odpowiada za strategię rozwoju działu, nadzór nad jego bieżącą pracą na terenie całej Polski, relacje z kluczowymi klientami, pozyskiwanie nowych projektów i rozbudowę oferty. W trakcie swojej kariery z sukcesem doradzał wielu prestiżowym klientom, w tym największym dostawcom usług logistycznych w Polsce, m.in. DSV Solutions, DB Schenker, No Limit, ID Logistics, ND Logistics.

„Chcę kontynuować drogę, którą obraliśmy, kiedy postanowiliśmy budować nową linię biznesową w Savills, która dedykowana jest nieruchomościom magazynowym i przemysłowym. Zamierzam jeszcze mocniej czerpać z możliwości, jakie dają nam nasze międzynarodowe struktury i silna pozycja na wielu kluczowych rynkach zagranicznych. W najbliższym czasie będziemy skupiać się na jeszcze dynamiczniejszym rozwoju, ale jedna rzecz na pewno się nie zmieni – zachowamy naszą energię i entuzjazm, a zarazem skuteczność, które wyróżniają nas na rynku” – mówi Kamil Szymański, dyrektor działu powierzchni magazynowych i przemysłowych w Savills.

W tej chwili dział powierzchni magazynowych i przemysłowych w Savills liczy sześć osób, z czego równo połowę stanowią kobiety. Obecnie trwa proces rekrutacyjny w celu wzmocnienia pozycji firmy w kluczowych regionach magazynowych w kraju. Obsługę klientów zainteresowanych zlokalizowaniem swojego zaplecza logistycznego w obszarze Polski Centralnej od niedawna wspiera Aneta Kaszowicz-Pająk.

Aneta dołączyła do Savills jako konsultant w dziale powierzchni magazynowych i przemysłowych. Odpowiada za region Polski Centralnej doradzając najemcom w procesie poszukiwania nowych lokalizacji, a także renegocjacji obecnych umów najmu. Wcześniej przez ponad cztery lata pracowała na rynku usług doradczych dla branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych, ponad osiem lat po stronie operatora logistycznego w CAT Group oraz przez cztery lata w Frans Maas (obecnie DSV). Jest absolwentką Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej oraz ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania nieruchomościami na Politechnice Warszawskiej.

Keywords Savills