Grayling otrzymał tytuł Najlepszej firmy PR w regionie Europy Wschodniej 2016 roku

Podczas ubiegłotygodniowej gali EMEA SABRE Awards w Berlinie firmie Grayling przyznano tytuł Najlepszej Firmy PR w regionie Europy Wschodniej 2016 roku.

W uzasadnieniu decyzji jury wskazało na wkład sieci Grayling w rozwój rynku PR w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) oraz jej silną pozycję (10 oddziałów zatrudniających 170 konsultantów), która umożliwia obsługę „najciekawszych projektów w regionie”. Na decyzję jury wpływ miał również dynamiczny rozwój sieci Grayling w CEE w czasie, kiedy część konkurencji zmuszona była do zaprzestania bądź zmniejszenia swojej aktywności. W swoim werdykcie jury zaznaczyło także, że obszarem, który w ostatnim czasie w największym stopniu przyczynił się do rozwoju Graylinga jest public affairs.

„Przyznana nagroda to nie tylko podsumowanie ostatnich 12 miesięcy. To wynik ponad 20 lat ciężkiej pracy, która pozwoliła nam zbudować silną sieć oddziałów w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki temu nasze standardy nie odbiegają od tych wyznaczonych przez najlepsze agencje z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Potwierdza to fakt, że z większością naszych klientów współpracujemy jednocześnie na kilku rynkach. Cieszę się, że jury doceniło naszą mocną pozycję w obszarze public affairs, który generuje obecnie prawie połowę przychodów Graylinga w całym regionie” – powiedział Jan Simunek, Dyrektor Regionalny Grayling na Europę Kontynentalną.

Konkurs EMEA SABRE należy do najbardziej prestiżowych w branży PR. Każdego roku przystępuje do niego ponad 2 tys. firm z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, które następnie poddawane są ocenie międzynarodowego jury, składającego się z ekspertów ds. komunikacji i brandingu reprezentujących zarówno agencje PR, jak i inne firmy. Organizatorem konkursu jest The Holmes Group, nowojorska firma badawczo-konsultingowa zajmująca się rynkiem usług public relations i innych dziedzin komunikacji. Firma prowadzi działalność wydawniczą, która specjalizuje się w analizach i śledzeniu trendów w branży public relations.

Zwycięzcy we wszystkich kategoriach zostali uhonorowani statuetkami, które zostały wręczone podczas uroczystej Gali rozdania tegorocznych nagród EMEA SABRE Awards w Berlinie 25 maja br.

 

Keywords Grayling, EMEA SABRE Awards