Eversheds planuje połączenie z amerykańską kancelarią Sutherland

Eversheds i Sutherland ogłosiły, że prowadzą rozmowy dotyczące połączenia. Firmy mają wspólną wizję w zakresie potrzeby świadczenia usług prawnych na skalę globalną.

W wyniku planowanego połączenia powstanie Eversheds Sutherland z 61 biurami w 29 krajach i łącznie ponad 2300 prawnikami. Nowy podmiot nadzorowany będzie przez globalną Radę, w której każda z firm będzie miała równą reprezentację.   

Obie firmy uruchomią teraz wewnętrzne procedury obejmujące m.in. głosowanie wśród partnerów każdej z nich, co ma nastąpić przed końcem 2016 roku. Dalsze komentarze w kwestii połączenia udzielane będą dopiero po zakończeniu tych procedur.

Krzysztof Wierzbowski, partner zarządzający polskiego biura Eversheds tak komentuje planowane połączenie:

Eversheds ma wypracowaną reputację, jeśli chodzi o międzynarodową obsługę klientów i naszą strategiczną ambicją jest zapewnienie najwyższej jakości oferowanych usług dla podmiotów potrzebujących doradztwa na całym świecie. Połączenie sił z Sutherland zapewni klientom obu firm taką właśnie globalną platformę. To bardzo ważny krok w procesie budowania firmy o zasięgu globalnym. Powiedziałbym, że to kolejny milowy krok w rozwoju naszej organizacji.   

Połączenie obu firm to również wiele nowych szans i możliwości dla polskiego biura. Ruch ten pozwoli nam poszerzyć bazę klientów oraz umocnić szereg istotnych dla nas praktyk, w których firma Sutherland również się specjalizuje. Będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów planujących wejście na rynek amerykański, transakcje lub prowadzących spory z firmami z USA. Myślę, że może to być również istotna informacja dla naszych dotychczasowych amerykańskich klientów, którzy stanowią znaczną część naszego portfolio.

Sutherland jest amerykańską kancelarią powstałą w 1924 roku. Posiada sześć biur w USA oraz dwa w Europie. Wiodącymi praktykami firmy są: energetyka, prawo korporacyjne, podatki, usługi finansowe, własność intelektualna, postępowania sądowe i nieruchomości. Sutherland pracuje dla największych globalnych podmiotów, wśród  jej klientów jest ponad połowa przedsiębiorstw sklasyfikowanych w amerykańskim rankingu Fortune 100.

Keywords Eversheds, Sutherland