Elastyczne posadzki parkingowe Deckshield nagrodzone statuetką TopBuilder 2019

Podczas Gali Buildera, która odbyła się 21 marca 2019 r. w Pałacu Zamojskich w Warszawie, w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich, zostały wręczone wyróżnienia TopBuilder 2019 w zakresie architektury i budownictwa, inwestycji publicznych i prywatnych oraz nauki i edukacji.

System posadzki parkingowej Deckshield, którego producentem i dostawcą jest Flowcrete Polska, otrzymał statuetkę TopBuilder w kategorii innowacyjny produkt rekomendowany i zweryfikowany rynkowo.

TopBuilder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Redakcja miesięcznika „Builder” i Kapituła nagradzają najwyższej jakości produkty i rozwiązania budowlane oraz realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne, a także produkty IT, mające zastosowanie w architekturze i budownictwie. Partnerem tegorocznej, XI edycji jest Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Deckshield to grupa najwyższej jakości elastycznych, poliuretanowych, wodoszczelnych posadzek parkingowych. Charakteryzuje je wysoka odporność na ścieranie i działanie substancji chemicznych – są odporne m.in. na benzynę, olej napędowy, olej silnikowy i inne samochodowe płyny eksploatacyjne oraz chlorki zawarte w solach odladzających. Posadzki z tej grupy zapewniają mostkowanie normowych rys w podłożu. Mają przeciwpoślizgową fakturę, a dzięki szerokiej palecie barw umożliwiają czytelne oznakowanie ciągów pieszych, miejsc postojowych i organizacji ruchu, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowników parkingu i pozwala stworzyć z parkingu estetyczną i przyjazną przestrzeń.

„Jestem bardzo dumna ze statuetki TopBuilder dla naszego flagowego produktu, systemu posadzki parkingowej Deckshield, który funkcjonuje na polskim rynku od 15 lat. Przez ten czas zyskał on uznanie inwestorów jako produkt, który sprawdza się w wymagających warunkach użytkowania, m.in. na parkingach w biurowcach czy w centrach handlowych. Posadzki Deckshield, zwłaszcza w wersji z elastyczną membraną, mają najlepsze na rynku właściwości przekrywania rys w podłożu betonowym. Dzięki temu mogą być stosowane również na parkingach zewnętrznych, na dachach budynków, narażonych na trudne warunki atmosferyczne,” – powiedziała Barbara Radziwon, dyrektor zarządzająca Flowcrete Central & Eastern Europe, która odebrała statuetkę w imieniu firmy.

Posadzki Deckshield są wytwarzane przez Flowcrete Polska we własnym zakładzie produkcyjnym firmy w Warszawie. Zostały wykonane m.in. na parkingu w Warsaw Spire, Q22 czy w biurowcu Bobrowiecka 8 w Warszawie oraz w budynkach biurowych w innych miastach Polski (m.in. w kompleksie firmy BUMA w Krakowie czy w kompleksie Alchemia w Gdańsku). Znalazły także zastosowanie na parkingach w takich obiektach, jak największe centrum rozrywkowo-handlowe w Wielkopolsce – Posnania, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku czy Filharmonia Szczecińska w Szczecinie. Jedne z pierwszych realizacji posadzek Deckshield w Polsce to parking w Hotelu Intercontinental i parking przy Centrum Handlowym Reduta w Warszawie z 2003 i 2004 r.

Keywords Flowcrete, TopBuilder 2019