Dyrektor Generalny Mazars Hervé Hélias mianowany Prezesem Zarządu

Nawiązując do największych obecnie wyzwań branży, nowy prezes zarządu Mazars nawołuje do większej przejrzystości i odpowiedzialności w biznesie.

Mazars – międzynarodowa, zintegrowana i niezależna firma audytorsko-doradcza, specjalizująca się w audycie, księgowości i usługach doradztwa podatkowego i prawnego, ogłosiła nominację Hervé Héliasa na stanowisko Prezesa Zarządu Grupy. Hélias został dyrektorem generalnym grupy Mazars w 2016 roku i zastąpi Philippe’a Castagnaca, który zajmował stanowisko prezesa zarządu przez ostatnie 7 lat oraz stanowisko dyrektora zarządzającego grupy w latach 2011-2016.

Hervé Hélias posiada ponad trzydzieści lat doświadczenia w usługach doradczych i audytorskich. Jako partner odpowiedzialny za relacje z największymi klientami Mazars, takimi jak BNP Paribas w latach 2000-2009, zarządzał linią usług audytorskich, Global Business Unit dla jednostek zainteresowania publicznego (JZP) oraz był Partnerem Zarządzającym Mazars Francja. Ponadto, pełnił rolę jednego z dyrektorów generalnych grupy od roku 2012.

„Cieszymy się, że Hervé obejmuje stanowisko Prezesa Zarządu Grupy Mazars w tym bardzo dynamicznym okresie dla rozwoju firmy”, powiedział Philippe Castagnac. „Hervé i ja współpracowaliśmy przez lata, aby uczynić z Mazars niezrównanego i niezależnego globalnego gracza. Razem z zespołem zarządzającym Mazars, jesteśmy całkowicie pewni, że Hervé pomyślnie wprowadzi firmę na kolejny poziom, wykorzystując przy tym know-how Mazars w zakresie niezależności, tworzenia długofalowej wizji i stałego doskonalenia. Dzięki naszej wieloletniej współpracy, spodziewamy się płynnego i sprawnego przekazania obowiązków prezesa”.

Przez ostatnie 75 lat, Mazars nieustannie się rozwijał dzięki swojemu niepowtarzalnemu i wkomponowanemu w działania spółki modelowi biznesowemu. Firma, która została założona w Rouen w 1945 r. jako lokalne biuro rachunkowe, stała się międzynarodowo rozpoznawalnym i szanowanym graczem, zatrudniającym prawie 23 tysiące osób w 89 krajach i terytoriach zależnych, nigdy nie odstępując przy tym od swoich wartości i zasad.

„Pod przewodnictwem założyciela, Roberta Mazarsa, nasza firma wyrosła na dobrze zakorzenionego na francuskim rynku specjalistę w zakresie audytu i rachunkowości. Wizja i przywództwo Patricka de Cambourga dało Mazars szansę na globalny rozwój, i doprowadziło do powstania biur w większości europejskich krajów, a w ostatnich latach do rozwinięcia działalności w Azji, Afryce i obydwu Amerykach”, wyjaśnia Philippe Castagnac.

Przeprowadzając bezprecedensowe zmiany, Mazars przyspiesza transformację, której wynikiem będzie lepsze wsparcie biznesu w jak najlepszym wykorzystaniu zmian prawnych, rewolucji cyfrowej i niepewności geopolitycznej, które wywierają na firmach ogromny nacisk i komplikują osiągnięcie wysokiego poziomu wydajności, compliance i zrównoważonego rozwoju.

„Kiedy dołączyłem do Mazars trzydzieści lat temu, moja decyzja była pokierowana wartościami firmy, które są odzwierciedlone w naszym modelu biznesowym. Przedstawia on naszym klientom, pracownikom i interesariuszom jedyny w swoim rodzaju punkt widzenia. Bazując na dziedzictwie Philippe’a Castagnaca, Mazars w dalszym ciągu będzie wprowadzał innowacje, które łącząc umiejętności analityczne i cyfrowe będą pielęgnować wielodyscyplinarny i zbalansowany model firmy, którego podstawą jest integracja i zaangażowanie. Będziemy tworzyć nowe stanowiska związane z technologią, utrzymując bliskie kontakty z klientami i poświęcając im wiele uwagi, aby móc dostarczać usługi jak najwyższej jakości,” powiedział Hervé Hélias.

Nawiązując do obecnych wyzwań branżowych, Hélias dodaje: "Nasz sektor cierpi na niespotykaną dotąd nieufność, a naszą wspólną misją jest zapewnienie, że zaufanie do naszej branży pozostanie nienaruszone. Jako globalnie zintegrowana firma, której działania odzwierciedlają naszą misję „Business for Good”, naszym wkładem będzie zapewnienie wszystkim naszym interesariuszom – od klientów przez współpracowników i ustawodawców po społeczeństwo – korzyści płynących z naszych nowoczesnych praktyk, niezależnej perspektywy i kultury pracy zbudowanej na podstawie naszych wartości”, powiedział Hervé Hélias.

Jest to trzecie przekazanie władzy w Mazars od czasu założenia firmy i zbiega się czasowo z jednym z najbardziej dynamicznych okresów w rozwoju Mazars na świecie.

Keywords Mazars