Dwóch prawników wzmacnia praktykę nieruchomości kancelarii Wierzbowski Eversheds

Do kancelarii Wierzbowski Eversheds dołączył Patryk Galicki, który jako Of Counsel pokieruje praktyką prawa nieruchomości. Wraz z nim zespół tej praktyki wzmocnił Kamil Lewandowski, obejmując stanowisko Associate. Obaj prawnicy związani byli wcześniej z jedną z wiodących międzynarodowych kancelarii prawnych, gdzie również pracowali w jednym zespole.

  
Patryk Galicki jest radcą prawnym, od 15 lat doradza polskim i międzynarodowym podmiotom we wszystkich obszarach związanych z szeroko pojętym prawem nieruchomości i prawem korporacyjnym. Pracował w międzynarodowych firmach prawniczych, gdzie m.in. kierował praktyką prawa nieruchomości oraz fuzji i przejęć. Doradzał w kilkudziesięciu wielomilionowych transakcjach kupna-sprzedaży nieruchomości biurowych, przemysłowych i centrów handlowych na terenie całej Polski, a także leasingu nieruchomości. Wspierał klientów w transakcjach finansowania oraz refinansowania inwestycji i procesach restrukturyzacyjnych. Przeprowadził również szereg transakcji fuzji i przejęć. Jest cenionym przez klientów specjalistą, od wielu lat rekomendowanym przez prestiżowe międzynarodowe rankingi.

Kamil Lewandowski jest adwokatem, specjalizuje się w prawie nieruchomości. Jego doświadczenie obejmuje między innymi doradztwo w projektach inwestycyjnych, w szczególności udział w kilkudziesięciu transakcjach nabywania i finansowania nieruchomości. Doradza w zakresie postępowań administracyjnych związanych z procesem inwestycyjnym, roszczeń reprywatyzacyjnych oraz prawa ochrony zabytków. Ma doświadczenie w negocjowaniu umów najmu lokali komercyjnych i biurowych, umów o roboty budowlane oraz umów projektowych. Doradza również w zakresie inwestycji w spółki z sektora nowych technologii (venture capital).

Z przyjemnością przyjąłem zadanie kierowania praktyką nieruchomości w kancelarii Wierzbowski Eversheds. Połączenie znakomitych kompetencji zespołu prawa nieruchomości, mojego szerokiego doświadczenia oraz możliwości, jakie daje globalna sieć Eversheds, pozwoli nam oferować polskim i międzynarodowym klientom kompleksową obsługę prawną najwyższej jakości – podkreśla Patryk Galicki.

Patryk Galicki pokieruje naszą praktyką, która przez lata wypracowała sobie silną pozycję rynkową. Wierzę, że dzięki obu panom uda się nam ją sukcesywnie umacniać, poszerzając ofertę usług dla naszych aktualnych klientów, z których wielu wspieramy również w obszarze nieruchomości, jak i pozyskując do współpracy nowe podmioty – podkreśla Krzysztof Wierzbowski, partner zarządzający kancelarii Wierzbowski Eversheds. – To bardzo budujące, że dołącza do nas tak wielu doświadczonych specjalistów, cieszących się dużym uznaniem klientów. Wzmocnienie praktyki prawa nieruchomości to kolejna ważna zmiana, jaka miała miejsce w kancelarii w ostatnim czasie. Przypomnę tylko, że z końcem 2015 roku uruchomiliśmy praktykę ryzyka regulacyjnego i compliance, nowego szefa zyskała również praktyka prawa konkurencji.

Kancelaria Wierzbowski Eversheds należy do grona wiodących polskich doradców w zakresie prawa nieruchomości oraz prawa budowlanego. Od lat zajmuje wysokie pozycje w międzynarodowych rankingach, w tym Chambers oraz Legal 500. Klientami kancelarii są między innymi: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, PKP PLK, Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto Łódź, Panattoni, Parker Green International, Orange, BGK Nieruchomości, Microsoft oraz Cisco Systems.

Keywords Wierzbowski Eversheds