Digital Dragons 2016 już za tydzień!

16 i 17 maja Kraków stanie się najważniejszym miejscem dla branży elektronicznej rozrywki. W tych dniach odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja Digital Dragons, największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji biznesowej dla twórców gier.

Stolicę Małopolski odwiedzą przedstawiciele wydawców, producentów i dystrybutorów gier z ponad 15 krajów. Tradycyjnie już nie zabraknie gwiazd światowego gamedevu, a swoje wykłady zapowiedzieli między innymi John Romero, twórca legendarnych gier jak Quake czy Doom, David Brevik odpowiedzialny za stworzenie fenomenu serii Diablo czy Feargus Urquhart, założyciel legendarnego studia Obsidian Entertainment.

Łącznie w trakcie dwóch dni imprezy ponad 90 prelegentów poprowadzi wykłady, prelekcje i panele dyskusyjne. Obok wspomnianych gwiazd nie zabraknie również tematów będących obecnie najgorętszymi trendami w branży. Andy Borrell z Oculus zaznajomi developerów z cyklem produkcyjnym gier wykorzystujących wirtualną rzeczywistość, a przedstawiciele CD PROJEKT RED podzielą się doświadczeniami z pracy nad zbliżającym się wielkimi krokami dodatkiem do Wiedźmina 3 – Krew i Wino.

Podczas Digital Dragons zobaczymy również rekordową ilość gier niezależnych. Do konkursu Indie Showcase zakwalifikowano w tym roku 70 projektów z całej Europy. Twórcy będą walczyć o główną nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych oraz nagrody ufundowane przez 11 bit Studios. W Krakowie zobaczymy również 12 projektów z polskich uczelni zgłoszonych do University Students Talent Show. Imprezę będą śledzić przedstawiciele 10 funduszy inwestycyjnych, coraz bardziej zainteresowanych dynamicznie rozwijającą się branżą gier.

Po raz piąty zostaną także wręczone nagrody Digital Dragons dla najlepszych produkcji ubiegłego roku. Tegoroczna Gala odbędzie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Przypominamy, że na Digital Dragons obowiązują akredytacje. Formularz akredytacji można znaleźć na stronie: http://www.digitaldragons.pl/en/registration-travel/media-pass

Prosimy także o informację, jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany wywiadami. Zgłoszenia: Barbara Wityńska-Słącz, bwitynska@kpt.krakow.pl

Keywords KPT, Digital Dragons