Dentons przedstawia Nextlaw Global Public Affairs Network

Największa na świecie firma prawnicza tworzy bezpłatną sieć renomowanych firm zajmujących się public affairs.

Dentons, największa na świecie firma prawnicza, ogłosiła dziś, że w pierwszej połowie 2017 roku uruchomi Nextlaw Global Public Affairs Network - globalną sieć firm public affairs. Dentons rozpocznie procedurę zapraszania firm do udziału w sieci jeszcze w tym tygodniu.

Nowa platforma Dentons będzie zrzeszać różnej wielkości firmy i organizacje wspierające klientów w zakresie relacji z instytucjami rządowymi i opinią publiczną poprzez działania lobbingowe, działania z zakresu public relations, reklamę, oddolne inicjatywy społeczne, angażowanie liderów opinii publicznej, badania sondażowe oraz media społecznościowe.

„Dentons wspiera i reprezentuje klientów w sądach, a także w oczach opinii publicznej. W dzisiejszym świecie, w którym media, zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne, mają ogromne znaczenie, konieczne jest łączenie oferowanych klientom usług, takich jak doradztwo prawne i public affairs. Tworząc sieć firm zajmujących się public affairs poszerzamy naszą ofertę w tej dziedzinie, zapewniając klientom na całym świecie dostęp do kompleksowego doradztwa w jednym miejscu” - powiedział Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Rady Dentons.

„W dzisiejszej dynamicznie zmieniającej się i globalnej rzeczywistości, ilość staje się wyznacznikiem jakości. Niezależnie od tego, jak duża jest dana kancelaria czy firma doradcza, żadna z nich nie jest w stanie samodzielnie doradzać klientom w każdym miejscu na świecie. Abyśmy mogli doradzać naszym klientom niezależnie od miejsca prowadzenia przez nich działalności, potrzebujemy doświadczonych profesjonalistów, znających się na aspektach regulacyjnych, biznesowych, jak i ekonomicznych, charakterystycznych dla danych regionów. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć Nextlaw Global Referral Network i Nextlaw Global Public Affairs Network. Naszym celem jest oferowanie klientom dostępu do najbardziej utalentowanych prawników i specjalistów public affairs na świecie” - dodał Joe Andrew.

„W skali globalnej Nextlaw Global Public Affairs Network nie tylko przyniesie korzyść naszym klientom, ale także stworzy wiele możliwości biznesowych firmom członkowskim, umożliwiając im dostęp do potencjalnych klientów. W sektorze public affairs funkcjonuje około 20 wpływowych globalnych i regionalnych firm, a także tysiące mniejszych podmiotów, aktywnych na poziomie lokalnym. Dzięki Nextlaw Global Public Affairs Network jesteśmy w stanie skupić te podmioty w jednym miejscu, z korzyścią dla klientów. Sieć oferuje to, co najlepsze z obu światów – prawniczego i public affairs. Tworzymy platformę, dzięki której klienci mają pewność, że otrzymają najwyższej jakości usługi niezależnie od miejsca prowadzenia działalności” - powiedział Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający Dentons.

Sieć wykorzystywać będzie platformę technologiczną zaprojektowaną i stworzoną pod kątem Nextlaw Global Referral Network, która została uruchomiona 5 października br. i aktualnie liczy 300 firm prawniczych. Platforma technologiczna Nextlaw Global Public Affairs Network umożliwi firmom członkowskim łatwy przegląd możliwości innych członków, a także wzajemne udzielanie rekomendacji. Członkostwo w sieci nie wiąże się z żadnymi opłatami dla firm public affairs. Członkami sieci mogą być różne firmy działające na danym rynku. Celem jest stworzenie największej i najbardziej wszechstronnej sieci firm public affairs na świecie.

„Dla wielu firm public affairs to działania wielopłaszczyznowe, niezwykle istotne z punktu widzenia sukcesu ich firmy. Niezależnie od tego, czy chodzi o planowanie działań regulacyjnych w Europie po Brexicie, zrozumienie nowych propozycji dotyczących polityki administracyjnej w Stanach Zjednoczonych, czy przygotowanie się na inicjatywy handlowe z Kanady lub Chin, Nextlaw Global Public Affairs Network pomoże klientom przebrnąć przez złożone zagadnienia sektora publicznego. Jesteśmy na etapie zapraszania najlepszych firm na świecie działających w obszarze public affairs do przyłączenia się do sieci. Reakcja jest bardzo pozytywna” - powiedział Paul Hatch, Partner Zarządzający Nextlaw Global Public Affairs.

Jakość usług oferowanych przez firmy członkowskie będzie oceniana w oparciu o liczne kryteria, w tym opinie klientów, niezależne rankingi jakościowe tworzone przez podmioty trzecie, zdobyte nagrody i rekomendacje pozostałych członków oraz doświadczenie w sektorze. Celem sieci jest umożliwienie firmom członkowskim lepszej obsługi klientów dzięki relacjom z innymi członkami sieci.

Dentons planuje uruchomienie Nextlaw Global Public Affairs Network w pierwszej połowie 2017 roku.

Keywords Dentons, public affairs