Dentons doradza Qair przy refinansowaniu nabycia farm wiatrowych Rzepin i Linowo o łącznej zainstalowanej mocy 106 MW

Zespół Bankowości i Finansów kancelarii Dentons doradzał Qair SAS, Qair International i Qair Polska Sp. z o.o. w związku z refinansowaniem dwóch działających farm wiatrowych w Polsce – Rzepin (58 MW) i Linowo (48 MW). Instytucjami finansującymi transakcję były BNP Paribas oraz EBOR.

Farmy te stanowią część większego portfela Qair obejmującego odnawialne źródła energii o mocy prawie 200 MW, w tym 93 MW nowo przyłączonych mocy pochodzących z trzech farm wiatrowych - Udanin (50 MW), Parzeczew (9 MW) i Września (9 MW) oraz 25 MW uzyskiwanych z instalacji fotowoltaicznych.

Projekt nadzorował Mateusz Toczyski, kierujący europejską i współkierujący globalną praktyką Bankowości i Finansów, a bezpośrednio prowadził go Tomasz Zwoliński, przy wsparciu prawników Klaudii Szymańskiej-Rutkowskiej, Katarzyny Mazur, Katarzyny Kaptur i Jakuba Walawskiego. Zespół warszawski wspierał również Surbhi Malhotra-Trenkel, counsel z biura w Monachium oraz zespół Dentons w Paryżu: partnerzy Jean-Marc Allix i Olivier Genevois oraz prawnicy Djésia Meziani, Philippine de Fouchier i Hugo Casasnovas. Zespół Dentons w Londynie w osobach partnera Matthew Sapte i prawnika Annreiki Ray zapewnił doradztwo w zakresie dokumentacji zabezpieczeń.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni i zaszczyceni, że mieliśmy możliwość wspierać Qair w kolejnym projekcie związanym z energetyką wiatrową w Polsce”, powiedział Mateusz Toczyski. „Pragniemy pogratulować Qair przeprowadzonej transakcji finansowania oraz życzyć sukcesów w dalszym rozwoju i inwestycjach firmy w Polsce i na świecie”, dodał Tomasz Zwoliński.