BBC9 w Krakowie z pozwoleniem na użytkowanie

Biurowiec Bronowice Business Center 9 (BBC9), uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie. Nowy budynek w Krakowie oferuje najemcom dodatkowe 12 600 m2 powierzchni biurowej o dowolnej możliwości aranżacji oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jego inwestorem jest firma MIX Biura.

9 września br. Spółka Mix Biura uzyskała stosowne pozwolenie dla swojej kluczowej inwestycji - BBC 9. Budynek przy ul. Jasnogórskiej 9 to nowoczesny obiekt klasy A, certyfikowany w systemie BREAAM z oceną Very Good. Biurowiec składa się z pięciu kondygnacji nadziemnych i 2 podziemnych. Wśród udogodnień dla najemców znajdują się m.in. sala konferencyjna, parking z 265 stanowiskami, a także parking dla rowerów oraz zaplecze z szatniami i prysznicami.

W BBC9 wdrożyliśmy nowoczesne rozwiązania zarówno w zakresie wyposażenia technicznego, instalacji, warunków funkcjonalnych, ergonomicznych, jak i estetycznych – mówi Adam Pietrzyk, prezes Zarządu MIX Biura. - Dodatkowym atutem inwestycji są zastosowania ekologiczne, spełniające wymagania certyfikacji BREAAM. - podkreśla prezes.

BBC9 wchodzi w skład kompleksu biurowego Bronowice Business Center (BBC), realizowanego przez spółkę MIX Biura. Wśród dotychczasowych najemców kompleksu znajdują się m.in. Tauron Dystrybucja, Accenture oraz Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

Cały kompleks jest położony przy ulicy Jasnogórskiej. Pozostałe jego składowe to 2 obiekty biurowo-usługowe; istniejący już BBC11 i planowany BBC13. Wydana decyzja spowodowała, iż do istniejących już 8 400 m2 w BBC11, dołączyło 12 600 m2 nowej powierzchni w BBC9. Na koniec 2018 roku planowane jest ukończenie trzeciego budynku – BBC13 o powierzchni około 5 tys. m2. Łącznie kompleks BBC będzie mieć ponad 26 tys. m2 powierzchni użytkowej, co umożliwi powstanie około 2 600 miejsc pracy.

Bronowice Business Center zlokalizowany jest zaledwie 6 kilometrów od Rynku Głównego, w północno-zachodniej części Krakowa, w pobliżu Ronda Ofiar Katynia. Położenie BBC zapewnia dogodny wyjazd na obwodnicę Krakowa, autostradę A4, drogę ekspresową S7 oraz dojazd na lotnisko w Balicach. Bliskość lotniska, autostrady, głównych arterii tranzytowych Krakowa i województwa sprawiają, że na Bronowicach chętnie lokują się międzynarodowe firmy i centra usługowo-handlowe. Znajduje się tu Ikea, Centrum Handlowe Bronowice, centrum Makro i wiele innych znanych firm.

Firma MIX Biura powstała w 1997 roku. Jest właścicielem i zarządcą obiektów biurowo-usługowych o powierzchni około 50 000 m2, zlokalizowanych na terenie Krakowa. W budynkach klasy A i B ulokowało się ponad 100 najemców.

BRONOWICE BUSINESS CENTER 9

BBC9 12,6 tys. m.kw
liczba kondygnacji naziemnych 5
liczba kondygnacji podziemnych 2
typowe piętro 1 250-2 550 m.kw
komfortowa wysokość pomieszczeń 3 m
współczynnik powierzchni wspólnych 5%
Certyfikat Breeam Very Good
bardzo ustawna powierzchnia do 400 miejsc pracy na każdym poziomie
wysoki stopień doświetlenia wnętrz  okna od podłogi do sufitu
części wspólne dla najemców centrum konferencyjne
Keywords Bronowice Business Center, BBC