BBC Studios powołuje Zbigniewa Pruskiego na stanowisko Commercial Director, Branded Services na Europę Środkowo-Wschodnią

BBC Studios ogłosiło dzisiaj powołanie Zbigniewa Pruskiego na stanowisko Commercial Director, Branded Services na Europę Środkowo-Wschodnią.

Stworzenie nowej roli jest konsekwencją przeprowadzonych niedawno zmian strukturalnych w regionie CEMA – odejścia od ogólnego zarządzania podregionami i skoncentrowania się na odrębnych liniach biznesowych CEMA, jako całości.

Zbigniew Pruski będzie zarządzał swoim zespołem z siedziby w Warszawie, ściśle współpracując z Dorotą Tomas, Head of Business Development, Strategy and Research na Europę Środkowo-Wschodnią i raportował do Louise La Grange, SVP Branded Services Commercial. W nowej roli będzie odpowiedzialny za dostarczanie przychodów i generowanie zysków poprzez rozwój marek BBC Studios w całym regionie CEE zgodnie ze strategią i założonymi celami biznesowymi.

Zbigniew Pruski obejmuje nową pozycję po udanej kadencji na stanowisku Head of Affiliate Sales, na którym był odpowiedzialny za tworzenie i egzekucję strategii dystrybucyjnej portfolio kanałów tematycznych BBC Studios na rynku polskim. Pruski dołączył do zespołu BBC Studios (wcześniej BBC Worldwide) w 2011 r. przechodząc z Discovery Networks Central Europe, gdzie piastował stanowisko Affiliate Sales Administration Executive. Karierę telewizyjną rozpoczął w agencji dystrybucyjnej Program Sp. z o.o. jako Key Account Manager dla nadawców takich jak CNBC Europe, BBC Worldwide i NGC.

Louise La Grange, SVP Branded Services Commercial, BBC Studios, powiedziała: „Powołanie dyrektora handlowego na Europę Środkową i Wschodnią sygnalizuje nasze ciągłe zaangażowanie w region i wzmacnianie lokalnej obecności. Bardzo się cieszę, że Zbigniew obejmuje rolę o większej odpowiedzialności i zasięgu w naszym warszawskim biurze, bo znacznie ułatwi to komercyjny rozwój naszych marek w całym regionie. Jego doświadczenie, lokalna ekspertyza i ugruntowane relacje przyczyniły się do wielu sukcesów w Polsce i jestem przekonana, że nasza współpraca zaowocuje nowymi drogami dotarcia do odbiorców w całej Europie Środkowo-Wschodniej”.

Zbigniew Pruski komentując swój awans, dodał: „Cieszę się, że przejmuję dodatkową odpowiedzialność za komercyjny rozwój marek BBC Studios w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Nie mogę się doczekać pracy nad wzmacnianiem obecności naszej firmy zarówno w Polsce jak i na innych rynkach CEE oraz nowych ekscytujących możliwości, jakie będzie to ze sobą niosło”.