Badanie opinii ekspatów mieszkających w Polsce

Mamy przyjemność zachęcić Państwa do udziału w międzynarodowym badaniu o nazwie „Expat Explorer”, realizowanym przez bank HSBC. Służy ono zebraniu opinii osób, które mieszkają i pracują poza krajem swojego pochodzenia, tzw. ekspatów, na temat warunków życia w lokalizacjach, w których przebywają. Badanie to ma na celu stworzenie rankingu krajów, które oferują najlepsze warunki życia i pracy dla obcokrajowców. Ankieta ta jest prowadzona co roku, w ubiegłorocznej edycji w czołówce rankingu znalazły się Singapur, Norwegia i Nowa Zelandia. Polska zajęła 28. miejsce wśród 46 krajów ujętych w rankingu.

Chcielibyśmy, aby Polska pojawiła się w tym zestawieniu również w tym roku i dlatego pragniemy zaprosić Panią/Pana do udziału w tym badaniu. W 2017 roku ankietę wypełniło ponad 27,5 tys. osób ze 159 krajów i terytoriów. Jeśli jest Pani/Pan zainteresowana/y szczegółowymi wynikami ubiegłorocznej edycji badania, zachęcamy do zapoznania się z treścią raportu dostępnego pod tym linkiem.

Badanie ma formę anonimowej internetowej ankiety w języku angielskim, której wypełnienie zajmuje 10-12 minut. Link do ankiety przesyłam poniżej. Ankieta będzie dostępna do 3 kwietnia 2018 roku, zachęcamy do podzielenia się Pani/Pana opinią na temat warunków życia i pracy w Polsce. Jeżeli w Pani/Pana otoczeniu są osoby, które również mogłyby podzielić się przemyśleniami na ten temat, będziemy wdzięczni za przekazanie im informacji o ankiecie – jest otwarta dla wszystkich ekspatów.

>>> link do ankiety <<<

Po przeanalizowaniu badania, powstanie raport podsumowujący wyniki, który chętnie Pani/Panu udostępnimy, jeżeli będzie Pani/Pan zainteresowana/y zapoznaniem się z wnioskami z badania. Publikacja raportu planowana jest na jesień 2018 roku. W momencie, gdy będzie gotowy, z chęcią prześlemy go do Pani/Pana. Mamy nadzieję, że lektura tego raportu będzie dla Pani/Pana okazją do porównania Pani/Pana opinii na temat Polski z opiniami innych ekspatów dotyczącymi życia w tym i w innych krajach. Być może wyniki będą pomocne dla Pani/Pana w wyborze kolejnej zawodowej destynacji.

Z góry dziękujemy za rozważenie udziału w tym badaniu oraz za czas poświęcony na wypełnienie ankiety.