Anna Derdak pokieruje praktyką podatkową w Wierzbowski Eversheds Sutherland

W kwietniu 2018 roku do kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland dołączyła Anna Derdak, radca prawny i doradca podatkowy. Objęła stanowisko szefa praktyki doradztwa podatkowego. Będzie również członkiem zespołu fuzji i przejęć.

Anna Derdak specjalizuje się w doradztwie podatkowym na rzecz polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych, głównie w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego od osób prawnych. Reprezentuje klientów w postępowaniach podatkowych oraz sądowoadministracyjnych. Zajmuje się także white collar crime, ze szczególnym uwzględnieniem karuzeli podatkowej, pomagając przeciwdziałać nieświadomemu uwikłaniu w proceder oszustwa podatkowego.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Przed dołączeniem do Wierzbowski Eversheds Sutherland zdobywała doświadczenie w renomowanych międzynarodowych kancelariach prawnych oraz w jednej z firm „wielkiej czwórki”. Pracuje dla wiodących spółek z sektora nieruchomościowego, wspierając w optymalnym przeprowadzeniu procesu nabycia nieruchomości. Doradza przedsiębiorcom prowadzącym działalność w specjalnych strefach ekonomicznych, a także planującym rozpoczęcie takiej działalności lub zmianę zezwolenia na działalność strefową. Posiada bogatą praktykę przy realizacji projektów due diligence, zarówno związanych z M&A, jak i mających na celu ograniczanie ryzyk podatkowych w prowadzonej działalności. Wspiera klientów w wyborach najkorzystniejszych modeli biznesowych.

Anna Derdak ma na swoim koncie liczne publikacje w prasie prawniczej oraz wystąpienia podczas konferencji i szkoleń. Jest doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego – bada tematykę przestępczości karnoskarbowej.

– Cieszę się, że dołączył do nas tak doświadczony specjalista, który na co dzień będzie wspierał dynamicznie rozwijającą się praktykę M&A. Anna będzie zmierzać się z wieloma wyzwaniami, doradzając m.in. przy największych transakcjach z udziałem spółek Skarbu Państwa, np. w projekcie dotyczącym utworzenia Polskiej Grupy Lotniczej, w który zaangażowana jest kancelaria, jak również przy transakcjach mid-cap realizowanych w ramach Eversheds Sutherland oraz na rynku lokalnym. W tym ostatnim obszarze widzimy konieczność zapewnienia fachowej obsługi prawno-podatkowej transakcji dla inwestorów finansowych, jak i doradztwa dla firm rodzinnych, które w ramach sukcesji decydują się na pozyskanie inwestora – mówi Ewa Szlachetka, partner kierujący zespołem M&A oraz bankowości i finansów w Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Keywords Wierzbowski Eversheds Sutherland