Aktualności

2019-12-09

Raport TMF Group: Regulacje księgowe i podatkowe w Polsce postrzegane jako złożone dla inwestorów międzynarodowych

Duża złożoność przepisów podatkowych i wysokie kary za potencjalne pomyłki w ich stosowaniu mogą być postrzegane przez firmy zagraniczne jako przeszkoda w podjęciu decyzji o inwestycji w Polsce. Ponadto, coraz bardziej zaawansowana i zmieniająca się cyfryzacja procesów w obszarze rachunkowości i podatków może zwiększyć niepewność przy zakładaniu biznesu nad Wisłą. To wnioski płynące z najnowszego raportu TMF Group, wiodącego dostawcy usług wsparcia w zakresie międzynarodowej administracji biznesowej.

Więcej...
2019-12-09

Sztuczna inteligencja i analiza danych szansą na usprawnienie usług medycznych

Rozwój opieki zdrowia będzie zależał przede wszystkim od firm technologicznych

Więcej...
2019-12-09

Ile wydajemy na prezenty i co kupujemy? Pytają youtuberzy z Co z tym hajsem?!

Rozpoczęliśmy Wielki Sezon Prezentowy - dzisiaj Mikołajki, a Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Według świątecznego Barometru Providenta ponad 80% z nas spodziewa się prezentu pod choinką.

Więcej...
2019-12-09

Kancelaria CMS doradzała PFR przy nabyciu udziałów w spółce wodociągowej w Opolu

Kancelaria CMS doradzała przy nabyciu udziałów w spółce Wodociągi i Kanalizacja w Opolu sp. z o. o. przez Fundusz Inwestycji Samorządowych, reprezentowany przez Polski Fundusz Rozwoju.

Więcej...
2019-12-09

Kancelaria CMS doradcą roku na rynku fuzji i przejęć w Europie według Mergermarket

Kancelaria CMS otrzymała prestiżową nagrodę “European Mid-Market M&A Legal Adviser of the Year” przyznawaną co roku przez firmę analityczną Mergermarket w uznaniu dla najlepszych doradców prawnych na rynku fuzji i przejęć w segmencie 30 milionów – 1 miliard euro w Europie.

Więcej...
2019-12-09

Agnieszka Kłos na podium w plebiscycie „Kobieta Biznesu 2019”

5 grudnia, w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się Gala „100 Kobiet Biznesu”. Podczas wydarzenia organizowanego przez „Puls Biznesu” ogłoszono wyniki rankingu "100 Kobiet Biznesu" i plebiscytu czytelników na „Kobietę Biznesu 2019”. Agnieszka Kłos, prezeska Provident Polska, dzięki głosom internautów, zajęła w nim drugie miejsce.

Więcej...
2019-12-06

Deloitte Liderem Doradztwa dla Zrównoważonego Rozwoju

Firma doradcza została wyróżniona za wspieranie klientów w działaniach sustainability

Więcej...
2019-12-06

Kancelaria GESSEL doradzała Grupie LUX MED w kolejnej transakcji

Kancelaria GESSEL miała przyjemność doradzać Grupie LUX MED, która jest liderem rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce, w transakcji przejęcia warszawskiej Kliniki Głowy i Szyi Optimum.

Więcej...
2019-12-06

Kancelaria GESSEL doradzała Bankowi BNP Paribas w kolejnej transakcji

Kancelaria GESSEL doradzała BNP Paribas Bank Polska S.A. w kolejnej inwestycji – tym razem w spółkę Asprod sp. z o.o. (piekarnia i sieć sklepów z pieczywem w województwie zachodniopomorskim). Była to jak dotąd największa inwestycja Banku w Polsce (dotychczas Bank zrealizował 15 transakcji, obejmując udziały w 12 spółkach – w 7 transakcjach doradcą Banku była Kancelaria GESSEL). Pozyskane środki pozwolą wybudować nową piekarnię, która podwoi moce produkcyjne.

Więcej...
2019-12-05

10 kluczowych trendów: Czym żył rynek nieruchomości w Polsce w 2019 roku i o czym będzie sie mówić w 2020?

Kolejny znakomity rok na rynku inwestycyjnym, rekordowe transakcje najmu powierzchni biurowych w Warszawie i rozkwit alternatywnych klas aktywów, tym żył polski rynek nieruchomości komercyjnych w 2019 roku.

Więcej...