Aktualności

2020-07-08

Wpływ COVID-19 na gospodarkę – co widać w indeksach

Pandemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie sektory gospodarki wywołując jeden z największych kryzysów ekonomicznych w ciągu ostatnich 100 lat.

Więcej...
2020-07-08

Longevity Center

Przedłużająca się izolacja i praca z domu wpływa negatywnie na psychikę a co za tym idzie wydajność wielu pracowników. Z badania firmy Sedlak & Sedlak wynika, że aż 45% osób zaczyna się stresować na myśl o swoim stanie zdrowia

Więcej...
2020-07-08

Podróż w post-pandemiczną przyszłość: nowy raport Arup

Pandemia COVID-19 zachwiała światem tworząc bezprecedensowe wyzwania dla społeczeństwa i rewolucjonizując nasze życie. Teraz, w okresie transformacji przygotowujemy się na nową normalność zgłębiając wpływ pandemii COVID-19 na środowisko budowlane, a także nasz sposób życia, pracy i odpoczynku.

Więcej...
2020-07-07

Savills: Po raz pierwszy w historii stopy kapitalizacji dla nieruchomości magazynowych i handlowych zrówały się

Według firmy doradczej Savills, średnie stopy kapitalizacji na rynku najbardziej atrakcyjnych nieruchomości magazynowych i centrów handlowych w Europie kontynentalnej po raz pierwszy w historii osiągnęły zbliżoną wartość. Przyczynił się do tego dynamiczny wzrost popytu na powierzchnie logistyczne w wyniku rosnącego wolumenu obrotów w sektorze e-commerce.

 

Więcej...
2020-07-07

Firmy tną koszty i wstrzymują inwestycje, ale recesja nie dotknie każdego

80% firm spodziewa się spadku wyników finansowych na koniec roku, a blisko 90% odnotowało zmniejszenie sprzedaży. Powrót do poziomu sprzed pandemii możliwy będzie najwcześniej za 6-12 miesięcy, choć niektóre branże spodziewają się recesji dopiero w 2021 r. Firmy przed upadłością bronią się najczęściej poprzez cięcie kosztów, głównie niezwiązanych z podstawową działalnością, a redukcję etatów traktują jako ostateczność.

Więcej...
2020-07-07

Banki coraz bliżej chmury – dzięki współpracy z czołowymi firmami w obszarze doradztwa i technologii

Związek Banków Polskich, Microsoft, Google Poland, Operator Chmury Krajowej, Accenture oraz kancelaria Kochański & Partners nawiązały współpracę w celu promocji rozwiązań chmury obliczeniowej w sektorze bankowym w Polsce. Podmioty te opracowały projekt PolishCloud Academy, w ramach którego będą prowadzić bezpłatne szkolenia i warsztaty z zakresu wdrożeń chmurowych dla przedstawicieli instytucji finansowych.

Więcej...
2020-07-06

Cushman & Wakefield liderem wśród agencji nieruchomości handlowych w regionie CEE

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została nagrodzona podczas gali HOF Awards & Forum tytułem Best CEE/SEE Retail Real Estate Agency.

Więcej...
2020-07-06

Build The Future - ankieta

Serdecznie zapraszamy do udziału w badaniu branży budowlanej w Polsce, które jest częścią projektu “Build The Future” prowadzonego przez magazyn “Builder”, firmę doradczą PwC Polska oraz Bisnode.

Więcej...
2020-07-06

Zephyr Polska właśnie zakończyła swoją nową inwestycję w Garbach pod Poznaniem

Firma członkowska BPCC Zephyr Polska właśnie zakończyła swoją nową inwestycję w Garbach pod Poznaniem.

Więcej...
2020-07-06

Grupa EBI oraz Grupa Santander Bank Polska oferują nowe finansowanie dla polskich MŚP, w ramach walki ze skutkami kryzysu spowodowanego przez Covid-19

  • Umowa została zawarta z Santander Leasing na sekurytyzację syntetyczną portfela należności leasingowych o wartości 2,0 mld PLN (ok. 450 mln EUR).

  • To trzecia sekurytyzacja syntetyczna realizowana z Grupą Santander Bank Polska od 2018 r. – wartość portfela ogółem to 5,9 mld PLN (ok. 1,3 mld EUR).

  • Kapitał uwolniony poprzez sekurytyzacje pozwoli Grupie Santander Bank Polska na udzielanie nowych kredytów i pomoże spółkom dotkniętym skutkami kryzysu Covid-19.

  • Nowa pula finansowania, którego ma udzielić Santander, wynosi w sumie 10,3 mld PLN. Finansowanie wesprze ok. 110 tys. małych i średnich przedsiębiorstw oraz ok. 1,7 mln miejsc pracy w Polsce.

Więcej...