Aktualności

2019-05-17

Kancelaria CMS doradzała Stadtwerke München przy nabyciu farmy wiatrowej Jasna

Kancelaria CMS doradzała przy przejęciu farmy wiatrowej Jasna przez Stadtwerke München, miejskie przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, od firmy WKN, budowniczego farmy, oraz jej spółki zależnej Sevivon, należących do PNE Group.

Więcej...
2019-05-17

Provident przyznał nagrodę specjalną w konkursie Grand Press Photo 2019

Lider rynku pożyczkowego w Polsce już trzeci rok z rzędu przyznał nagrodę specjalną w ramach konkursu Grand Press Photo.

Więcej...
2019-05-17

Osamotnie w miejscu pracy

Atmosfera w pracy ma znaczenie. Pracownicy mają coraz szerszy dostęp do cyfrowych narzędzi komunikacyjnych, jednak osamotnienie w miejscu pracy wciąż pozostaje wyzwaniem.

Więcej...
2019-05-17

Antal, Cushman & Wakefield oraz Vastint dzielą się wiedzą z inwestorami

Antal jako ekspert rynku pracy, Cushman & Wakefield i Vastint czuwające merytorycznie nad częścią dotyczącą infrastruktury i nieruchomości – opracowały drugą edycję cyklu raportów Business Environment Assesment Study (BEAS), w których analizują potencjał inwestycyjny ośmiu polskich miast.

Więcej...
2019-05-16

MŚP kiepskie w innowacjach

Aż 63 proc. polskich MŚP w ogóle nie wprowadza innowacji – wynika z badania Bibby MSP Index.

Więcej...
2019-05-16

Rok transformacji w sektorze handlu detalicznego

Raport KPMG International pt. „Retail Trends 2019. Global Consumer&Retail”

Więcej...
2019-05-15

Posadzki żywiczne w muzeach i galeriach sztuki na 3 różne sposoby

Przy okazji zbliżającej się Nocy Muzeów warto zwrócić uwagę na posadzki żywiczne, które stanowią ważny, chociaż często niezauważany, element aranżacji wielu wnętrz muzealnych.

Więcej...
2019-05-14

Firmy czekają na dopłaty z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu

Firmy czekają na dopłaty z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu – zdaniem blisko 60% z nich brak dopłat do zakupu samochodów elektrycznych stanowi obecnie największą barierę rozwoju branży.

Więcej...
2019-05-14

Ewidencja podatkowa

Ósmy wpis z cyklu artykułów „12 Przykazań ulgi B+R” odnosi się do ewidencji podatkowej, do której prowadzenia zobowiązany jest każdy podatnik, który ma zamiar skorzystać z ulgi na działalność badawczo-rozwojową.

Więcej...
2019-05-14

Usługi pomocnicze a zwolnienie w SSE

Zgodnie z przepisami wolne od podatku są dochody uzyskane z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej (SSE) na podstawie zezwolenia (analogicznie –określonej w decyzji o wsparciu).

Więcej...