Aktualności

2020-03-27

Santander Bank Polska udostępnia on-line książkę na temat edukacji finansowej dzieci

Santander Bank Polska chce wspierać rodziców, którzy ze względu na obecną sytuację zostali w domach, by opiekować się swoimi dziećmi. To z myślą o nich oraz ich pociechach opublikowano internetowe wydanie książki „Finansiaki. To MY!”, która jest narzędziem do domowej edukacji finansowej dzieci i młodzieży. Bank udostępnił książkę wszystkim chętnym, całkowicie za darmo.

Więcej...
2020-03-27

Działalność gospodarcza w czasach pandemii – nowe treści kancelarii Wardyński i Wspólnicy

Kancelaria Wardyński i Wspólnicy przygotowała na bieżąco aktualizowaną stronę, na której prosto i konkretnie pisze o tym, jak prowadzić działalność gospodarczą podczas pandemii.

Więcej...
2020-03-27

Santander Bank Polska razem z Fundacją Santander przekazał 2 mln złotych na sprzęt medyczny i uruchomił zbiórkę charytatywną na dalszą walkę z ep

W odpowiedzi na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym oraz potrzeby zgłaszane przez polską służbę zdrowia Santander Bank Polska przekazał 2 mln zł na zakup niezbędnego sprzętu medycznego do 8 polskich szpitali. Bank zapowiedział również, że podwoi kwotę zebraną w zbiórce charytatywnej uruchomionej przez Fundację Santander Bank Polska.

Więcej...
2020-03-27

Pandemia COVID-19 dużym wyzwaniem dla komitetów audytu

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa SARS CoV-2 stanowi duże wyzwanie dla komitetów audytu. Za opracowanie i wdrożenie odpowiedniego planu awaryjnego w czasie pandemii i powiązanie go z obowiązującymi do tej pory planami zapewniania ciągłości działania odpowiedzialny jest głównie zarząd.

Więcej...
2020-03-27

Provident Polska z tytułem Super Etycznej Firmy

Provident Polska został laureatem konkursu Etyczna Firma 2019 organizowanego przez redakcję „Pulsu Biznesu”. Lider rynku pożyczkowego otrzymał to wyróżnienie już po raz piąty, w tym - trzeci raz z rzędu, a to wiąże się z przyznaniem tytułu Super Etycznej Firmy.

Więcej...
2020-03-27

Rola audytu wewnętrznego w nadzwyczajnych czasach pandemii COVID-19

W ciągu ostatnich tygodni pandemia koronawirusa destrukcyjnie wpływa na całe społeczeństwa i poszczególne jednostki. Destabilizuje rynki kapitałowe, prowadzenie działalności, ogranicza możliwość podróżowania oraz ma negatywne skutki dla wielu osób.

Więcej...
2020-03-26

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 zmienia reguły gry w branży dóbr konsumenckich

Komentarz Kamila Kucharczyka, Wicedyrektora w zespole M&A, Lidera sektora dóbr konsumenckich Działu Doradztwa Finansowego Deloitte w regionie Europy Środkowej

Więcej...
2020-03-26

COVID-19 i tarcza antykryzysowa – co wiemy do tej pory?

 W weekend 21 i 22 marca br. opublikowano pierwsze informacje na temat szczegółowych rozwiązań planowanego pakietu ustaw, określanego jako tarcza antykryzysowa.

Więcej...
2020-03-25

Strefa Wsparcia - STOP COVID-KRYZYS PORTAL

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jako instytucja otoczenia biznesu, która oprócz bieżącego wsparcia w zakresie pozyskania pomocy publicznej od zawsze towarzyszy Państwu we wszelkich inicjatywach okołobiznesowych, podejmuje nowe działanie w tym szczególnie trudnym dla przedsiębiorców czasie.

Więcej...
2020-03-24

Postulaty izb stowarzyszonych w IGCC skierowane do Rządu RP

Przesyłamy uwagi do projektu ustawy z 21 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw:

Więcej...