Aktualności

2022-01-21

Pekao S.A. w Top 10 najlepszych pracodawców w Polsce

Bank Pekao po raz dwunasty z rzędu otrzymał tytuł Top Employer, tym samym ponownie udowadniając, że należy do grona najlepszych pracodawców w kraju, a więc takich, którzy angażują się w tworzenie lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów zarządzania zasobami ludzkimi. Dodatkowo – po raz pierwszy w historii swojego uczestnictwa w procesie certyfikacji prowadzonym przez Top Employers Institute – uplasował się w pierwszej dziesiątce uhonorowanych tym tytułem firm w Polsce.

Więcej...
2022-01-20

Łódź z Pomysłem na Przyszłość

Eksperci z Urzędu Miasta Łodzi i międzynarodowej firmy doradczej Knight Frank udostępnili obszerną publikację- Łódź z Pomysłem na Przyszłość - stanowiącą przegląd programów oraz projektów, których realizacja ma celu poprawę jakości życia w mieście dla mieszkańców oraz stworzenie ekosystemu, który będzie sprzyjał rozwojowi biznesu. Łódź została uplasowana na 1. miejscu w rankingu Emerging Europe – Business Friendly Cities Perception 2020 w kategorii Business Climate – the most friendly city oraz została sklasyfikowana jako Najlepsza Specjalna Strefa Ekonomiczna w Europie i trzecia na świecie według FDI Free Zones of the Year 2020. Jest to efekt pozytywnych przemian jakie Łódź przeszła na przestrzeni ostatnich lat, zarówno w wymiarze ekonomicznym i gospodarczym, jak i społecznym.

Więcej...
2022-01-20

Inwestycja w sentyment, czyli jak zarobić krocie na wspomnieniach?

Rzadkie wydanie komiksu, w którym po raz pierwszy pojawił się Spiderman, zostało niedawno sprzedane za rekordową sumę 3,6 mln dolarów. Człowiek-Pająk, Superman i Batman – bohaterowie dziecięcych bajek – mogą stać się obiektem pożądania także rodziców. Wszystko ze względu na potencjał inwestycyjny, jakim dysponują zabawki i gadżety. Czy nowa moda przyjmie się także w Polsce?

Więcej...
2022-01-19

Clifford Chance doradzała konsorcjum banków

Clifford Chance doradzała konsorcjum banków w związku z finansowaniem nabycia części aktywów logistycznych i części biznesu bitumicznego Grupy Lotos przez Unimot Investments

Więcej...
2022-01-19

Hays Poland - Raport płacowy Centra usług biznesowych 2022

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu rozwija się i zatrudnia na szeroką skalę
W 2022 rekrutować planuje aż 98 proc. organizacji

Więcej...
2022-01-19

Savills wzmacnia dział magazynowy

Adam Majchrzak, doświadczony ekspert branży logistycznej, dołączył do firmy doradczej Savills, w której objął stanowisko dyrektora w dziale powierzchni magazynowych i przemysłowych.

Więcej...
2022-01-19

Transformacja cyfrowa branży meblarskiej nabiera rozpędu, ale wymaga od firm nowych kompetencji

  • Po niemal dwóch latach pandemii krajowa branża meblarska wyszła na prostą. Producenci mebli już w październiku 2021, wyrównali poziom produkcji sprzedanej z całego 2020 roku, a po 11 miesiącach zanotowali blisko 20% wzrost r/r.
  • Od początku pandemii obroty detaliczne w kanale e-commerce wzrosły niemal dwukrotnie, a jedną z najszybciej rosnących kategorii w tym czasie było szeroko rozumiane wyposażenie wnętrz, w tym m. in. meble.
  • Polska branża meblowa wykazuje relatywnie niską adopcję rozwiązać B2B e-commerce, i cyfrowych narzędzi sprzedaży do klientów biznesowych. Zaledwie 21% badanych firm z tego sektora prowadzi sprzedaż przez Internet.
Więcej...
2022-01-18

Wylicytuj szkolenie na aukcji PROFES i wesprzyj WOŚP!

W ciągu ostatnich pięciu lat, wraz z Klientami PROFES, biorącymi udział w naszych aukcjach charytatywnych, udało nam się wspólnie przekazać na cele Fundacji ponad 20 000 zł! Jaką kwotę dołożymy do tej puli w tym roku? Zapraszamy do licytacji szkolenia online!

Więcej...
2022-01-18

Grupa Santander wspiera zielone projekty EDPR w Polsce

Grupa Santander i EDPR podpisali umowę kredytu o wartości PLN 370mln (EUR 81mln) na finansowanie portfolio sześciu farm wiatrowych o łącznej mocy 149.4MW.

Więcej...
2022-01-18

Mordor czy Shire?

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield startuje z nową serią mini raportów poświęconych ciekawym lokalizacjom biznesowym na mapie stolicy, zatytułowaną „4 strony Warszawy”. Pierwsze wydanie poświęcone jest okolicy Służewca.

Więcej...