Event page

Powrót do business as usual po kryzysie

Zaradzenie obecnej sytuacji związanej z przestojem działań w organizacji jest także jednym z wyzwań dla obszaru compliance. Zapowiedzi rządu sugerują, że będzie następowało stopniowe znoszenie ograniczeń, które dziś paraliżują pracę całych zespołów w wielu firmach.

Dostosowywanie się do kolejnych etapów „odmrażania gospodarki” pozwoli przywrócić do pracy część pracowników, co jednak generuje wyzwania w zakresie dostosowania organizacji do szybko zmieniających się przepisów. Ponadto znoszenie ograniczeń wcale nie zmniejsza równoległego ryzyka zakażenia COVID-19 wśród pracowników, które może wystąpić na każdym etapie powrotu do stanu sprzed epidemii.

Czy będzie to business as usual ? Rzeczywistość po zniesieniu stanu zagrożenia epidemicznego pewnie jeszcze długo nie będzie taka, jak kiedyś. Efektywne programy compliance dają organizacji tę przewagę, że pomagają adaptować się do nowego otoczenia biznesu w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Ważne jest stworzenie planu działań, które pomogą odpowiedzieć na wyzwania, z jakimi firmy będą mierzyć się w trakcie „powrotu do normalności”. Będą to z pewnością ryzyka na gruncie prawa pracy, ryzyko inspekcji w organizacji czy dezaktualizacja regulacji wewnętrznych i konieczność dostosowania standardów etycznych i compliance do nowego otoczenia regulacyjnego i biznesowego

Webinar poprowadzą: pani dr Anna Hlebicka-Józefowicz, pani Julia Besz oraz pan Salwador Milczanowski, reprezentujący Kancelarię DZP Domański Zakrzewski Palinka sp. k.

Agenda merytoryczna:

  • "Odmrażanie gospodarki”: zapowiedzi rządu, a wyzwania regulacyjne na każdym etapie znoszenia ograniczeń.

  • Business continuity wobec stałego ryzyka zakażenia COVID-19: co powinien obejmować dobry plan działań?

  • Rola lidera: jak wykazać należytą staranność i ograniczyć osobistą odpowiedzialność kadry zarządzającej?

  • Wyzwania dla zgodności: System compliance w dobie pandemii i po kryzysie.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Rejestracja na spotkanie za pośrednictwem umieszczonego poniżej zaproszenia.

Media Partners
2020-06-16, 11:00 am (this event is in the past)

Venue on-line
Organiser WSSE