Event page

HR Compliance - odpowiedzialność pracodawcy w związku z Covid-19

W U.S.A. wzrasta liczba pozwów kierowanych przeciwko pracodawcom w związku z narażeniem pracowników na zarażenie koronawirusem. W Polsce takie procesy są zapewne kwestią czasu.

Eksperci PCS Paruch Chruściel Schiffter I Littler Global opowiedzą w praktyczny sposób o ryzykach związanych z odpowiedzialnością pracodawcy w związku z Covid-19.

Zakres merytoryczny spotkania:

• Czy pracownik może pozwać pracodawcę za narażenie na zarażenie wirusem?

• Odpowiedzialność cywilna, karna - jak daleko sięga ryzyko pracodawcy i menadżerów?

• Czy BHP to jedyny obszar ryzyk?

• Jakie roszczenia mogą się pojawić ze strony pracowników w związku z epidemią?

• Jakie działania można podjąć, aby zminimalizować odpowiedzialność?

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Sławomir Paruch - radca prawny, partner w PCS Paruch Chruściel Schiffter| Littler Global.
Od ponad 20 lat doradza przedsiębiorcom w sprawach HR. Jest jednym z najwybitniejszych ekspertów prawa pracy w Polsce, w tym specjalistą w zakresie sporów sądowych, sporów zbiorowych, restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz zwolnień grupowych i indywidualnych. Specjalizuje się w sprawach dot. związków zawodowych oraz dot. mobbingu, dyskryminacji, godzin nadliczbowych oraz umów o zakazie konkurencji. Jest ekspertem w zakresie zasad wynagradzania oraz premiowania pracowników.

Karolina Kanclerz  - radca prawny, partner, zarządzająca biurem PCS Paruch Chruściel Schiffter| Littler Global we Wrocławiu.
Posiada bogate doświadczenie w stałej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych łącząc interdyscyplinarne doświadczenie z biznesowym podejściem do prowadzonych spraw. Doradza w sprawach kompleksowego wsparcia działów HR oraz compliance, w tym restrukturyzacji zatrudnienia, zatrudniania i zwolnień wyższej kadry menadżerskiej. Wykorzystując kilkunastoletnie doświadczenie procesowe prowadzi klientów w trakcie postępowań wyjaśniających na tle mobbingu i dyskryminacji. Swoją wiedzą dzieli się wykładając na studiach MBA oraz w trakcie prelekcji na konferencjach i szkoleniach.

Media Partners
2020-10-21, 10:00 am (this event is in the past)

Venue Webinar
Organiser WSSE, PCS Paruch Chruściel Schiffter I Littler Global