Event page

Akademia SAM 2021

Strategia Software Asset Management (SAM), jako element planowania i rozwoju firmy

W ubiegłym roku pandemia Covid-19 pokrzyżowała nam plany. W 2021 roku powracamy z kolejną edycją wydarzenia „Akademia Software Asset Management”- będzie to wyjątkowa odsłona, ponieważ z troski o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, odbędzie się po raz pierwszy w formie spotkania on-line. Mimo wszystko wydarzenie jak zawsze zasili nas ogromną porcją wiedzy.

Akademia Software Asset Management (SAM)

9:30-9:40

Przywitanie

9:40-10:00

Jak zmaksymalizować ROI z inwestycji w narzędzie SAM? Bartosz Rychlewski, Deloitte

Wdrożenie narzędzia SAM ma uprościć zarządzanie aktywami IT, ale przede wszystkim przynieść wymierne korzyści. Co jednak, gdy ROI jest znacznie niższe od zakładanego? Jakie czynniki decydują o tym czy inwestycja w narzędzie będzie się opłacać? I w końcu, o jakie aspekty należy zadbać, aby inwestycja mogła się spłacić.

10:00-10:10

Przerwa (networking w podgrupach)

10:10-10:30

Co architektura ma wspólnego z SAM i dlaczego bardzo wiele? Maciej Żwirski, Deloitte

Mówiąc „architektura” większość z nas wyobraża sobie biurowiec. Ci, którzy mieli okazję wdrażać system IT, mają przed oczami diagram UML i kilka interfejsów integracyjnych. Jednak architektura to dużo więcej niż kilka obrazków. Może wspierać wiele funkcji w organizacji, w tym SAM. Ale jak?

10:30-10:40

Przerwa (networking w podgrupach)

10:40-11:00

Strategia Microsoft – czy znasz możliwości optymalizacyjne, a może tylko kosztowną strategię chmurową Microsoft? Co powiesz na plan B, który nie wiąże się z żadnym ryzykiem? Alfred Girr, Relicense (Część prowadzona w języku angielskim)

Jeszcze ponad dziesięć lat temu Microsoft nie znaczył wiele w temacie koncepcji w pełni połączonego świata, podobnie jak Tesla w branży motoryzacyjnej. W międzyczasie zagościł na dobre w niemal wszystkich przedsiębiorstwach zatrudniających ponad 250 pracowników, definiując w mniejszym lub większym stopniu wykorzystanie technologii i rosnących kosztach z tym związanych. Ale czy strategia „cloud first” sprawdza się w każdym środowisku i odzwierciedla faktyczne zapotrzebowanie na technologię, w szczególności w dobie obecnego kryzysu? Czy istnieje rozwiązanie alternatywne? Słyszałeś o obrocie używanymi licencjami/oprogramowaniem „z drugiej ręki” i o firmie Relicense, która od lat oferuje takie rozwiązania klientom bez żadnego ryzyka? Interesuje cię optymalizacja/obniżenie kosztów licencji Microsoft nawet o 70 proc. w porównaniu ze standardowymi cenami? Nadal będziesz chciał korzystać z klasycznej wersji oprogramowania w modelu „on-premise” oraz najnowszych edycji takich produktów jak Office 2019 Professional Plus czy SQL Svr Enterprise 2019 lub ich wcześniejszych wersji? Opracujmy wspólnie plan B dla twojej organizacji na najbliższe 1-4 lata.

 

Rejestracja do 20 kwietnia 2021 r.

 

Media Partners
2021-04-21, 09:30 am

Venue Online
Organiser Deloitte

Register

Ticket price

This event is free of charge